Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    Tiskové zprávy


TISKOVÁ ZPRÁVA - DNY HUDBY V PRAZE 2005

Datum vydání: 15.3.2005


TISKOVÁ ZPRÁVA – 15.03.2005

Ve dnech 22. – 24. dubna 2005 pořádá nezisková organizace Hudební mládež České republiky společně s občanským sdružením Česko-japonská společnost mezinárodní hudební festival pro mladé Dny hudby v Praze 2005, letos s podtitulem „Japonské inspirace“.

Dny hudby v Praze 2005 navazují na mnohaletou tradici festivalů Dny Hudební mládeže, které HM ČR pořádala již v osmdesátých letech. Tyto festivaly se každoročně staly možností pro několik stovek studentů a desítky pedagogů navštívit na tři dny hlavní město a zúčastnit se výjimečných kulturních akcí nejen hudebního charakteru.

Letošní ročník má podtitul „Japonské inspirace“ a klade si za cíl prezentovat mladým účastníkům festivalu i široké veřejnosti japonskou kulturu. Na koncertech vystoupí společně mladí japonští a čeští interpreti. Zazní jak česká hudba, tak tradiční i moderní hudba japonská. Doprovodné programy budou patřit praktickým ukázkám japonského umění čajového obřadu, kaligrafie a ikebany.

Festivalu Dny hudby v Praze 2005 poskytli záštitu: MUDr. Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu ČR a japonské velvyslanectví v Praze. Festival je rovněž zařazen na oficiální program mezivládního projektu 2005 – Rok mezilidských vztahů Evropské Unie a Japonska.Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR