Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    Tiskové zprávy


III. Zimní filmová škola HM ČR - TISKOVÁ INFORMACE

Datum vydání: 17.2.2004


Kdo je Hudební mládež ČR?
Hudební mládež ČR je sdružení mladých lidí, kteří se zajímají o kvalitní kulturu a umění (hudbu, divadlo, tanec, film, výtvarné umění).
Dává možnost setkávat se s přáteli podobných zájmů z celé ČR na festivalech, seminářích, koncertech nebo divadelních představeních.
Víkendové akce nabízí bohatý kulturní program a přináší možnost aktivního zapojení účastníků v rámci tvůrčích dílen a interaktivních pořadů. Během akcí je také vždy dostatek prostoru i pro zábavu a potkávání nových přátel.
S členským průkazem Hudební mládeže ČR získají členové také slevy vstupného na nejrůznější kulturní akce jiných pořadatelů po celé ČR, například na koncerty České filharmonie.
Členem Hudební mládeže může být každý mladý člověk ve věku od 14 do 26 let.
Hudební mládež ČR je partnerem 40 organizací Hudební mládeže z celého světa sdružených v Jeunesses Musicales International se sídlem v Bruselu.
Akce Hudební mládeže
Hudební mládež ČR pořádá ročně okolo sedmi celostátních akcí. Patří mezi ně hudební festival Mladá Smetanova Litomyšl, Festival Hudební mládeže v Liberci, Letní škola HM ČR, Zimní filmová škola HM ČR a divadelní festival středoškolských amatérských souborů Prkna v Hradci Králové.
Co je Zimní filmová škola HM ČR?
Zimní filmová škola HM ČR patří k nejmladším akcím Hudební mládeže. První ročník tohoto víkendového filmového minifestivalu se konal v únoru 2001. Tématem ZFŠ tehdy byla hudba a film a na dramaturgii festivalu organizátoři spolupracovali s Jiřím Králíkem, ředitelem Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Kromě mnoha filmových projekcí přijal pozvání i český režisér Saša Gedeon. Hostem druhé ZFŠ v únoru 2002 byl režisér Petr Zelenka a součástí programu byly navíc filmové tvůrčí dílny, ve kterých měli účastníci za úkol natočit krátké filmy na dané téma.
III. Zimní filmová škola HM ČR (Praha, 20. - 22. února 2004)
Festival proběhne opět v prostorách gymnázia Jana Nerudy v Praze na Žizkově. Tématem letošní 42hodinové filmové školy je muzikál. Na programu bude sestřih nejdůležitějších muzikálů světa, projekce klasických muzikálů "zlaté řady", alternativní projekce "pro pokročilé", v sobotu potom portréty Andrew Lloyd Webera a Boba Fosse. Na večer je pro účastníky připravena "muzikálová tančírna". Celým víkendem se budou prolínat tentokrát muzikálové tvůrčí dílny.
Kontakty
Hudební mládež České republiky
Kolbenova 804/30, 190 00 Praha 9 - Vysočany
tel.: 777 010 250
www.hudebnimladez.cz
info@hudebnimladez.cz

Jiří Vedral - člen výboru HM ČR pro PR
tel.: 777 269 264
jiri.vedral@hudebnimladez.cz

Pavel Smrkovský - výkonný předseda výboru HM ČR
tel.: 602 102 902
pavel.smrkovsky@hudebnimladez.czHlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR