Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    Tiskové zprávy


TISKOVÁ ZPRÁVA KE 3. ZIMNÍ FILMOVÉ ŠKOLE HM ČR

Datum vydání: 17.2.2004


PRAHA 20. - 22.2.2004
Hudební mládež ČR, mezinárodní organizace sdružující stovky mladých lidí ve věku mezi 14 a 26 lety, pořádá o následujícím víkendu v rámci svého ročního programu v pořadí již třetí Zimní filmovou školu Hudební mládeže. Ačkoliv se v názvu sdružení objevuje slovo hudba, pořádá organizace semináře a festivaly zahrnující všechna kulturní odvětví, mezi něž patří divadelní festival Prkna v Hradci Králové, Letní škola Hudební mládeže v Třeboni kombinující výtvarné umění s tancem, poezií, dramatem a hudbou, a např. tradiční Mladá Smetanova Litomyšl.
Program 42-hodinového filmového minifestivalu s hlavním tematem muzikál účastníkům nabídne nejen filmy z běžné distribuce, ale i projekce žánrově okrajových snímků. Ke shlédnutí jsou připraveny např. filmy z dílny Andrew Lloyd Webera a profil režiséra a choreografa Boba Fosse, autora snímků Kabaret a All that jazz. "Klasické filmy jako West side story a Evita nebudou pro diváky asi takovým překvapením. Chystáme ale i několik filmových lahůdek, které nejsou běžně k vidění," slibuje jeden ze spoluorganizátorů Libor Juříček.
V programu filmové školy nebudou chybět ani tradiční tvůrčí dílny, během nichž jsou účastníci rozděleni do několika skupin. "Sami si vyzkoušíme své dovednosti a uplatníme fantazii při vymýšlení závěrečné muzikálové scény. Nejenže pracujeme v neznámém kolektivu a porovnáváme práci ostatních, ale navíc se seznamujeme s novými lidmi, kterých na akce Hudební mládeže jezdí čím dál tím víc," říká za pořadatele Jana Indráková.
Podobná setkání mladých lidí mívají pravidelně neformální podobu. Desítky filmových a muzikálových nadšenců jsou vystaveny lehce bojovým podmínkám co se ubytování týče. Nestěžují si, naopak spaní ve spacácích a stravu z nedaleké čínské restaurace velice chválí.
"Když spíte dva dny ve spacáku vedle někoho, kdo pochází z jiného koutu republiky, má to určitě své kouzlo. Lidé se rychleji sblíží, alespoň podle mne. A i když mám rád čínské jídlo, raději s sebou vozím svůj příbor," přiznává jednadvacetiletý Jan Duchek, účastník předchozích seminářů Hudební mládeže.
Bližší informace najdete na www.hudebnimladez.cz, případně na tel. 777 010 250 (Jana Indráková).


Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR