Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  DiskuseUčitel hudby

Pavel Porubiak (6.2.2009 21:30:54)odpovědět

Chci požádat o radu. V podstatě amatérsky se učím hry na kytaru, akustickou a elektrickou. Velmi mě to chytlo, avšak studuji jinou střední školu. Hudbě bych se chtěl věnovat dále na vysoké škole, potřeboval bych profesně posoudit, jaké mám možnosti, vlohy a poradit, co všechno pro to mohu udělat, když chuť mám obrovskou, ale cítím, že potřebuji se něčeho chytit, dobrou radu a asi i trochu posílit - že to, co vnitřně cítím je správné. Děkuji za náměty, těším se na odpovědi.

Helena Novotná (7.2.2009 7:31:53)odpovědět

Zkus hodit vokem třeba na www.hudebka.cz ;-)

Pavel Porubiak (7.2.2009 20:56:37)odpovědět

Já už učitele dá se říci navštěvuji - chodím na ZUŠ dvě hodiny týdně, ale to není nic, co by mě samotné dostalo tam, kam bych se rád dostal.

Hudebku.cz znám také, propátral jsem, ale spíše mám představu o někom, kdo by mi i pomohl se dostat do ,,hudebního" prostředí.

Pavel Jurečka (9.2.2009 16:00:08)odpovědět

Zdravim, mám tomu rozumět tak, že by si chtěl studoat přímo hudbu na HAMU nebo JAMU? Pokud jo tak tam je nejlepší zajet si za některym z těch profesorů, kteří to učí a zeptat se, jak na tom si. Ikdyž podle mě se mnohem snáze dostaneš na nějakou konzervatoř, navíc pokud máš hotovou střední školu, tak už tam děláš jen odborný předměty, takže je to dost v pohodě.

Milan Duspiva (12.2.2009 15:30:38)odpovědět

Záleží co chceš studovat :) Jako kytarista studující to na konzervatoři Ti můžu říct, že co se týče klasiky, tak konzervatoře i Vysoké školy tu jsou ale co se jiných stylů týče,to je jiná...Pokud vím tak výška na elektriku asi není... :) a dostat se do hudebního prostředí... hm... to je nejspíš dost o náhodě... umělocká škola je v tom samozřejmě velkou pomocí... Hlavní je hrát na koncertech i v rámci té ZUŠ, řekl bych...

Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR