Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  Diskuse

Osobnost týdne - Marcela Salajková Vydáno: 3.6.2008
Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
4580 čtenářůMáš sportovní auto. Využíváš jeho rychlosti? Nebojíš se nebezpečí? Tomáš Vojtěchovský

Ráda bych napsala, že rychlosti a akcelerace mého auta (já „jí“ důvěrně říkám „Kočka“) využívám jen při předjíždění a v podobně vhodných situacích, ale kdo mě víc zná, hned by v úvodu těchto otázek a odpovědí věděl, že lžu, jako když tiskne. Občas se to pokušení prostě nedá vydržet a plyn sešlápnu o trošku víc, než pravidla dovolují. Ale od té doby, kdy jsem cestou z jedné Zimní filmové školy zničila svému manželovi auto, už jezdím o poznání opatrněji.

Snem např. hokejistů je zahrát si se svým idolem, s ještě lepším hokejistou. Máš také nějaký sen zabřichotančit si s nějakou hvězdou v tomto oboru? Tomáš Vojtěchovský

Upřímně řečeno – nemám. S tancováním jsem začala celkem pozdě a žádné ambice jsem do svého snažení nevkládala. Jen jsem si přála, aby mě přestala bolet záda. To se skutečně podařilo a k mému velkému překvapení mě břišoušení uchvátilo natolik, že jsem ho schopná, doufám že dobře, učit i další ženy. To je pro mě asi ta největší odměna a satisfakce.

Jak ses dostala k břišním tancům? Ivana Teplá

Nebyla jsem hned zapálená tanečnice. Měla jsem pocit, že to není nic pro mne. Že rozhodně nejsem žádná éterická bytost a na nějaké vlnky a cinkátka mě neužije. Ale co bych pro bezbolestné vstávání nepřetrpěla. Ale tancování se mi dostalo rychle pod kůži a to, jak to nakonec dopadlo, víš. Našívám korálky a flitry, tančím deset hodin týdně, dělám šperky a utrácím za sárí a výlety do Egypta.

Jaký máš vztah k Orientu? Ivana Teplá

Takový rozporuplný. Hodně věcí spojených s Orientem mi připadá jedinečných a úchvatných – barvy, vůně, tanec, umění a kultura. A na druhé straně stojí nesvoboda žen, fundamentalismus, tmářství a chudoba.

Vrátila ses z Egypta. Chtěla bys žít v dobách starověku, třeba jako Kleopatra? Barbora Scholzová

Já jsem se narodila ve znamení Střelce a to znamená, že jsem dobrodružná povaha. Takže chtěla, ale raději bych, v té době, byla nějaký vzdělaný a silný muž. Myslím, že tak bych si starověk mohla mnohem líp užít.

Jaký je tvůj vztah k astrologii a duchovním naukám? Pavel Smrkovský

Astrologie mi dává možnost respektovat lidi, se kterými se potkávám, takové, jací jsou. Tedy s jejich klady i zápory. Myslím, že v bytí je vždy něco za něco a zároveň se mi zdá skvělé, že jsme každý jiný a jedinečný. Podobný vztah mám i duchovním naukám, ale nejvýstižnější mi přece jen připadají slova pana profesora Mokrejše: „Vezmi si co chceš, ale zaplať, co to stojí.“

Jak pečuješ o své krásné vlasy? Helena Novotná

Málo. Když o tom tak přemýšlím, asi to s nimi bude jako s kvetením některých pokojových kytek. Když už jim připadá, že uhynou, tak ze zoufalství raději vykvetou. Já jsem už prostě takový druh – podobně to mám i s vařením. Čím míň vařím, tím blahobytněji vypadá můj manžel.

Plánuješ děti? Helena Novotná

Já ano, ale příroda má asi úplně jiné plány.

Hudební mládeži se s velkým osobním nasazením věnuješ už obdivuhodně dlouho. To je moře investované energie a času. Proč to děláš? A co ses tím naučila? Lenka Drahá

Tak na tuhle otázku je pro mne těžké dát stručnou odpověď. Na začátku jsem jenom chtěla pomoci kamarádům s organizací zajímavé akce pro pozoruhodné lidi, kteří mi ale připadali úplně jiní, než jsem já. Později jsem poznala, že jsme si podobnější, než bych si vůbec myslela, a spolupráce s nimi je pro mne tak fascinující, přínosná a kreativní, že jsem v Hudební mládeži zůstala dodnes. To co HM mladým lidem nabízí, je, dle mého názoru, v našich luzích a hájích nevídané. A i když jsem se stala členkou HM až ve 25 letech, tak musím napsat, že za to, čím jsem dnes, vděčím z velké části lidem, se kterými jsem se v HM setkala a pracovala.

Co Ti dávají břišní tance a Hudební mládež? Karolína Krupičková

Na obě otázky už jsem vlastně odpověděla. Tak to zkusím z trošku jiné strany. Břišní tance mi dávají možnost jíst čokoládu ještě ve dvanáct večer a přitom nosit pořád stejné džíny (i když pořídit si něco nového taky není k zahození). A Hudební mládež mi dává možnost jíst čokoládu ještě ve dvanáct večer a mít pocit, že to nevadí, protože se do postele stejně před čtvrtou ráno nedostanu (to je současný předfestivalový stav).


Děkuji Vám všem za otázky, bylo mi potěšením na ně odpovídat.Příští Osobností bude člen výboru HM, skvělý fotograf a profesionál, který podává maximální výkony, i když má na sobě džíny z New Yorkru a košili z Time Outu! Nikdo jiný než Martin Fišer! Vaše rozmanité otázky jsou vítány v kteroukoli denní či noční hodinu na adrese barus.jitus@hudebnimladez.cz.

Marcelka rozhodla, že věcnou cenu za nej otázku získává Lenka Drahá :). Gratulujeme!

Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
Vydáno: 3.6.2008
4580 čtenářů
vytisknout článek
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR