Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  DiskuseOhlédnutí za letošní ZFŠ očima členů Klubu HM Plzeň

Vydáno: 7.3.2015 23:43, autor: Martina Náhlíková 1423 čtenářů


Před dvěma týdny se v Praze konal už 14. ročník Zimní filmové školy HM a plzeňský klub byl u toho. A vám, kteří jste na ZFŠ být nemohli, bychom rádi následujícími řádky alespoň trochu nastínili její atmosféru a zprostředkovali vám tak všechno, co se za těch 42 hodin odehrálo. A že toho nebylo málo! :-)

V návaznosti na webové hlasování o moderátora ZFŠ se mezi námi v pátek večer objevil samotný Jack Skellington, aby uvedl To nejlepší z Tima Burtona. Tedy jakýsi průřez jeho tvorbou koncipovaný jako sled těch nejtypičtějších, nejzajímavějších nebo prostě nejlepších scén z jeho filmů. Nejenže Lukáš tento sestřih připravil, ale zároveň se díky němu (a to i přes dýchací a jiné potíže) mezi námi Jack skutečně objevil.


Vstupenkou do světa kultovního režiséra Tima Burtona, tedy do fantaskního světa plného neuvěřitelných příběhů a bizarních postav, byl film Velká ryba, který jsme si pustili na úvod. Jakoby autobiograficky laděný film o vztahu otce a syna nám otevřel brány do životních příběhů Edwarda Blooma, muže, který je nezdolným vypravěčem bájných historek a optimistou naplňujícím své touhy a svá přání. A mimoto následně rozpoutal i živou diskuzi o využití jména Edward v Burtonových filmech, o pábitelích zkrášlujících si vlastní nudný život neuvěřitelnými příběhy či o ceně narcisů.

V pátek večer jsme také zadali téma výtvarné dílny: vytvoř si postavičku podobnou těm, které se objevují v Burtonových filmech. Nutno říct, že během celého víkendu se u vyráběcího stolečku vystřídala značná část účastníků, která se snažila nejen vytvořit svou loutku, ale zároveň přijít na to, k čemu slouží ta barevné plastové hadičky :-D Pak jsme se ještě rozdělili do tří tvůrčích týmů, které měli ve filmových ateliérech vytvořit tři filmy v duchu tohoto legendárního génia. Každá skupina měla zadaný žánr filmu a dvě témata:
-Barevnost a temnota, sci-fi muzikál
-Strach a tma, kvazi horor
-Fantazie a nuda, detektivní love story


Sobotu jsme zahájili velkým filmovým kvízem, který sestával (jak jinak) z úryvků z filmů Tima Burtona. A za něj bychom rádi poděkovali především Lukášovi, který na něm nechal spoustu práce a připravil ho tak, že se nikdo nenudil, spíš naopak ;-) A pak už se celý den – s přestávkami na catering, neboli oběd a večeři, natáčelo. Kolem deváté jsme ale všichni vypnuli své kamery, převlékli jsme se do svých nápaditých kostýmů a v rámci Tim Burton Party jsme se v Modrém salonku vrhli do víru tance. Když jsme se dostatečně „vyřádili“, pustili jsme coby noční projekci film na přání – Ukradené Vánoce Tima Burtona. Během této projekce ale ještě někteří členové skupin dotáčeli, psali texty, nahrávali hudbu atp., jelikož filmové ateliéry nemají zavírací dobu a mohou běžet nonstop. Což velmi využili střihači z každého týmu a jejich „pomahači“ nebo spíš psychičtí podporovatelé.

Po dlouhé filmové noci přišlo nedělní ráno. Po snídani jsme vyhodnotili výsledky výtvarných dílen a filmového kvízu. Jeho vítězi se stali: Kristina Prokešová, Terka Hladíková, Přemek Štukner, Dominik Müller a Betty Nešporová.

Poté se promítaly dva ze tří filmů, které vznikly během filmových ateliérů. V tom, abychom ten třetí dokončili během sobotně-nedělní noci, nám zabránila technika, která, jak už to někdy bývá, občas selže. Nyní už jsou ale všechny tři filmíky ke zhlédnutí na YouTube kanálu Hudební mládeže:
Klikněte zde

Na závěr ZFŠ jsme pustili film Ed Wood (všímáte si křestního jména titulní role?) a po jeho skončení už jsme se všichni rozjeli domů.

Za Klub HM Plzeň

Martina Náhlíková


Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR