Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    

Úvod  |  Program Letního tábora  |  Informace, podmínky  |  Přihláška

Program Letního tábora HM 2019
14. - 23. srpna 2019


Na Letním táboře se můžeš zúčastnit i více oborů současně - všeho, co tě zajímá!

Cvičení a hodiny budou probíhat v místní základní umělecké škole, při hezkém počasí i venku v lázeňském parku.

Hra ve smyčcovém orchestru
Na Letním táboře se utvoří malý smyčcový orchestr pod vedením zkušeného dirigenta. Repertoár bude v přijatelné obtížnosti stejně jako v minulých letech. Tvé party ke cvičení ti pošleme předem. K jednotlivým pultům budete rozděleni podle svých schopností. Orchestr letos povede dirigent Ivo Görlich.

Sborový zpěv
I když nehraješ na žádný nástroj, můžeš si zazpívat ve sboru! Nutná je pouze znalost not, hudební sluch a nadšení do společné práce. Sbormistrem bude letos opět Michael Pinkas.


Komorní hra a muzicírování, smyčcové a dechové nástroje
Příležitost pro hráče na všechny nástroje! Můžeš se domluvit předem s někým dalším a přijet společně, anebo vytvořit soubor s ostatními přímo na místě. Možná jsou libovolná nástrojová seskupení od dua až po kvarteto (nástroje dechové, smyčcové… i kombinace s klavírem). Lektorka pro dechové nástroje (saxofony, klarinety, příčné flétny i žesťové nástroje) je zatím v jednání, lektorem smyčců a komorní hry bude stejně jako v loňském roce Ivo Görlich.

Kurzy zpěvu a práce s hlasem
Lektorkou zpěvu bude letos Kristýna Bečvářová, zpěvačka a herečka muzikálového a operetního souboru divadla J. K. Tyla v Plzni.

Klavírní kurzy
Lektorkou pro klavíristy bude i v roce 2019 Lucie Langerová. Studium skladeb se řídí podle přání účastníků klavírních kurzů. Počet klavíristů přihlášených na Letní tábor je omezen!

Kurzy baletu
Přihlaste se také do doplňkového kurzu klasického tance! Je určen pro úplné začátečníky i pro mírně pokročilé. Čeká vás spousta zábavy a nových zážitků s lektorkou Evou Matuškovou při nácviku přitažlivé choreografie.

Kurzy stepu
I letos se můžete těšit na kurzy stepu pod vedením Kamily Borovské, zakladatelky Step by step studia Plzeň. Objevte kouzlo bot, které klapou a vytvářejí neuvěřitelné rytmy! Stepařské boty vám zapůjčíme :-)

Jazz musical dance
Třetím rokem budete moci na LT navštěvovat hodiny Jazz musical dance. Je určen nejen těm, kdo mají s jakýmkoli druhem tance nějaké zkušenosti, ale i úplným začátečnicím a také začátečníkům, které uchvátila rozmanitost efektního muzikálového tanečního stylu :-) Lektorkou bude studentka DAMU Martina Náhlíková.

Kompozice
Doplňkový několikadenní kurz. Improvizace na různé nástroje, hledání inspirace, možnosti kompozice.

Výtvarné dílny
Stejně jako loni bude pro zájemce otevřena výtvarná dílna. Připravili jsme opět různé výtvarné techniky, workshopy animace a fotografování a další možnosti, jak se výtvarně vyjádřit.


Doplňkový a odpočinkový program

Setkání se zajímavými hosty, promítání
Během Letní tábora poznáš řadu zajímavých hostů! Dopřejeme si také soukromé promítání filmů a filmových muzikálů na přání, večer poslech vaší oblíbené hudby a čtení na dobrou noc.

Spousta zábavy a rekreace
Časový rozvrh počítá i s dostatečným množstvím volného času, který můžeš svobodně využít například v zámeckém parku nebo na dalších romantických místech Poděbrad. Plánujeme také tradiční "bojovku" a výlet po okolí města. I letos roztančíme město jedinečným tanečním flashmobem. :-)

Hudbou rozezníme celé město
V průběhu tábora máme možnost hrát a muzicírovat i pro veřejnost - na kolonádě a na koncertech v sále. Letní tábor bude zakončen dvěma koncerty účastníků, na které můžeš pozvat i své rodiče nebo známé. Orchestr, sbor i kurzy baletu, stepu a Jazz musical dance budou mít příležitost vystoupit také v září 2019 na festivalu Mladá Smetanova Litomyšl, který se koná v termínu 19. – 22. 9. 2019.
Organizační informace a podmínky na další stránce > > >Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR