Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Teplice

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna


Úvod

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Teplice - červen 2017

Přátelé a kamarádi! Měsíční dávku umění jsme zahájili velmi úspěšně. Derniérou skvělého představení absolventů DAMU Téměř tři sestry. Toto představení produkovala naše kamarádka Martina, která v něm hraje i malou roli. Sestry jsme viděli už podruhé, ale derniéra je samozřejmě něco naprosto jiného. Líbilo se nám, že i přes všechny derniérové vtípky nás vtáhla do smutného děje a chvílemi i nutila k slzám. Také velmi oceňujeme výkony herců. Zahrát tak kvalitní divadlo ještě v době studia je obdivuhodné.

Jako každý rok jsme vyrazili do Prahy na Muzejní noc. Během této akce se člověk může podívat na místa, kam by se normálně nedostal. A na těch dostupných je připravený nějaký zajímavý program. Třeba v Náprstkově muzeu probíhal thajský festival, ochutnali jsme jejich jídlo a zhlédli tradiční tanec. A nejen to, o kus dál probíhal kurz znakové řeči. Naučili jsme se, jak si objednat kávu, čehož jsme ihned využili v Tiché kavárně, kde obsluhují neslyšící. Také už víme, jak pozdravit, poděkovat, jak si říct o lízátko nebo zmrzlinu… Věděli jste, že každá země má svoji vlastní znakovou řeč? Takže neslyšící člověk se může učit “cizí jazyky” stejně jako my! A co víc, existují i nářečí! Třeba v rámci České republiky, ve středních Čechách se barva “zelená” ukáže jinak než na Moravě! To mě dočista ohromilo. Vzala jsem si i letáček s reklamou na kurzy znakové řeči v Praze. Člověk nikdy neví, kdy se mu to může hodit. Navíc je to tak zajímavé! V rámci muzejní noci jsme navštívili ještě několik míst včetně Přírodovědecké fakulty, Muzea policie, Akademie věd. Bohužel jsme se nedostali do Lékařské fakulty, byl o ní moc velký zájem. Příští rok vyrazíme primárně tam. Všem tuto akci vřele doporučujeme.

Dalším kulturním zážitkem, který bych ráda zmínila, je opět divadelní představení, na kterém se podílel jeden z našich kamarádů, David. Jedná se o divadlo v angličtině s názvem The play that goes wrong, neboli Hra která se pokazila. A opravdu, snad nic se v ní nevydaří, počínaje lístkem, který je nakřivo. :) Moc jsme si ji užili! Pěkně nás na konci bolela bránice. David ve hře vystupoval jako detektiv, který řeší vraždu. Nakonec se ukáže, že on sám je vrahem! Měli bychom si na něj dát pozor.

Poslední zajímavou událostí, která stojí za zmínku, je přednáška pana doktora Tomáše Šebka, našeho chirurga, který patří k Lékařům bez hranic. To je organizace, která pomáhá na válkou postižených místech jako je třeba Afghánistán, nebo Haiti. Je tvořena z lékařů dobrovolníků z celého světa. Pracují ve velmi těžkých podmínkách a jsou nuceni zvládat i operace, na které nemají kvalifikaci a nikdy v životě je nedělali. Například pan Šebek, specializací břišní chirurg, porodil s Lékaři bez hranic už přes deset dětí, operoval mozek a dělal třeba i plastiku obličeje. Povídal o opravdu silných věcech. Takoví lidé jsou v mých očích hrdinové! A jak jsme se k té akci dostali? Pomáhali jsme na ní nakladatelství Paseka prodávat Tomášovu knížku Mise Afghánistán.

Klub HM Teplice - květen 2017

Drazí HM příznivci. Na začátku měsíce jsme se vypravili do Prahy podpořit našeho kamaráda Davida a jeho kapelu La Familia Salsa Band. Jak už název napovídá, hrají hlavně salsové a jiné latinsko-americké písně. A protože k těm neodmyslitelně patří tanec, před samotným koncertem probíhá lekce salsy. My jsme bohužel stihli jen úplný konec, ale i tak se nám to hodilo, protože během písní se tančí takzvané animace, kdy profesionální tanečníci předvádí některé lehké salsové kroky a ostatní se je snaží napodobit.

Další kulturní akci, která stojí za zmínku, je zahájení Pražského jara. Lístky se nám samozřejmě sehnat nepodařilo, ale využili jsme open air přímého přenosu na Kampě. Byl to opravdu zážitek. Letos jsme Mou vlast slyšeli v podání Vídeňských filharmoniků, jednoho z nejlepších hudebních těles na světě, pod taktovkou světoznámého dirigenta Daniela Barenboima. Hráli s naprostou technickou přesností, ale zároveň s citem. Moc se nám líbí tento nápad s přímým přenosem, rozhodně toho plánujeme v příštích letech znovu využít.

Tento měsíc jsme vyrazili do Prahy třikrát, třetí výjezd se týkal divadelního představení v Národním divadle. Jmenuje se Kouzelný cirkus a spadá do tzv. Laterny magiky. Letos slaví už 40 let! Představení je to velmi originální, v době jeho vzniku bylo naprostým fenoménem. Je totiž částečně hrané herci a částečně promítané na plátno. Velmi často se tyto dvě složky prolínají, kdy postava na plátně komunikuje s hercem, nebo herec zalézá do záběru a zase z něj. Tenkrát šlo o velmi náročný projekt. Zapojilo se do něj spoustu významných umělců, např. režisér Evald Schorm, divadelní architekt a dlouholetý šéf Laterny magiky Josef Svoboda, režisér a scénárista Jan Švankmajer, zakladatel černého divadla u nás Jiří Srnec, kameraman Emil Sirotek, tehdejší česká baletní hvězda Vlastimil Jílek a mnoho dalších. Celé představení je vlastně taková metafora života, stárnoucí klauni, kteří se za něčím celý život honí a nepodaří se jim toho dosáhnout. Škoda že jsme se v tom představení snažili tolik hledat konkrétní věci a neužívali si ten celkový dojem a ty krásné filmové záběry.

A náš sbor po soutěži čekala ještě jedna taková příjemná povinnost. Jako každý rok jsme zpívali studentskou hymnu Gaudeamus Igitur maturantům při předávání maturitních vysvědčení.

Klub HM Teplice - duben 2017

Drazí HM přátelé. Jak jsem předesílala minulý měsíc, nás pěvecký sbor postoupil do celostátního kola soutěže Gymnasia Cantant, která se konala 6.-8. dubna. Byla to pro nás cenná zkušenost a zážitek. Bavilo nás poslouchat ostatní sbory. Velmi se od sebe lišily hlavně repertoárem a způsobem vystupování. Zazněly typicky sborové písně, ale i úpravy těch lidových nebo dokonce popových a rockových. Náš sbor se také zapojil do společného zpívání sborů v tělocvičně, při kterém jsme byli rozděleni do hlasů. My máme kvůli nedostatku kluků pouze jeden mužský hlas, takže slyšet zpívat tenor a bas dohromady byla prostě nádhera. Celá akce končila slavnostním průvodem přes město za zpěvu kánonu Jede Kudrna. Příští rok máme už naplánovanou jinou akci, ale doufáme, že zas někdy v příštích letech budeme mít možnost se soutěže zúčastnit.

Další důležitou událostí měsíce byl divadelní festival Hudební mládeže Prkna v Hradci Králové. Hudební mládež byla zastoupena dvěma soubory, z nichž jeden dostal dokonce hlavní cenu! Musíme říct, že jsme neviděli představení, které by se nám nelíbilo. Každé mělo něco do sebe. Celý festival začal vystoupením Divadla Drak, kde se akce odehrává. Hráli pro nás Černošskou pohádku. Tuto inscenaci hrají už 18 let a to v původním obsazení! Většina z nás ji už někdy v minulosti aspoň jednou viděla. Já například jako malá na pohádkovém festivalu v Jičíně. Líbila se mi stejně jako kdysi. Nejvíce jsme obdivovali, jak si vystačí s takovým málem věcí. Kýbl je chvíli kýblem, chvíli zase bubnem... Vůbec všechna představení Divadla Drak jsou nápaditá, vtipná, se skvělým hudebním doprovodem. Kéž by se nám jim jednou podařilo aspoň trochu přiblížit! Už teď se těšíme na nové zážitky a zkušenosti příští rok!

Klub HM Teplice - březen 2017

Drazí HM přátelé. Tento měsíc bych ráda vyzdvihla jeden úspěch. Po dvou letech se náš sbor rozhodl opět přihlásit na soutěž Gymnasia Cantant. 20. března se konalo regionální kolo v Praze. Konkurence byla poměrně veliká, v naší nesoutěžní kategorii se zúčastnilo 8 sborů. (Bohužel, my nesplňujeme kritéria, abychom mohli zpívat v té soutěžní. Ale organizátoři slibují, že na příští rok sníží přísnost, aby si víc sborů mohlo zasoutěžit, tak uvidíme.) Nicméně zpět k soutěži, naše sbormistryně nám kladla na srdce, ať předvedeme co nejlepší výkon. Což se k překvapení nás všech podařilo! Na porotu jsme zřejmě zapůsobili, takže ve dvou sborech z osmi, které poslali do celostátního kola, jsme byli i my! Moc se těšíme do Brna v dubnu.

Minule jsem psala o muzikálu La la land, který jsem viděla s Martinkou. Tvrdila jsem, že na něj určitě půjdu ještě minimálně jednou. A taky že jsem přesvědčila náš klub, abychom na něj spolu vyrazili. Na tomto snímku je potřeba vyzvihnout několik věcí. Určitě herecké výkony hlavní dvojice Emmy Stone a Ryana Goslinga, kteří nejenom hrají, ale i zpívají, tančí, stepují a Ryan se dokonce kvůli La la landu naučil hrát na klavír, což vede k dalšímu bodu, který chci zdůraznit, a to je hudba. Velmi příjemná, živá a chytlavá. Ještě několik týdnů poté jsem si její melodie zpívala a hrála na klavír. Dále se nám líbila barevnost filmu, jakési divadelní až výtvarné zpracování převedené na plátno a také nápadité záběry.

Poslední událostí března je závěr tanečních lekcí, o kterých jsem se také už několikrát zmínila. Věneček se konal 18.3. v sobotu. Musím říct, že mě mrzí, že lekce skončily, bavilo mě tančit a se svým tanečník partnerem jsem si rozuměla, ale na druhou stranu teď budu mít celé páteční odpoledne volné třeba na kreslení. Poslední dobou mi začalo chybět. Devět let jsem chodila kreslit do Muzea umění a letos jsem přestala kvůli nedostatku času a chuti zkusit zase něco nového, ale vypadá to, že se k výtvarnému umění zase vrátím.

Klub HM Teplice - únor 2017

Drazí HM přátelé. Samozřejmě nedůležitější kulturní záležitostí února je vždy ZFŠ - Zimní filmová škola Hudební mládeže. Letos se konala od 10. do 12. už tradičně v Hotelu Pramen v Praze. Tématem byla Iluze, filmový trik, které nám nejlépe přiblížil opravdový tvůrce filmových efektů! Jeho přednáška byla velmi zajímavá, jen trochu smutná. Pokud srovnáme způsob vytváření efektů na počátcích a teď, je tam naprosto markantní rozdíl jednak ve kvalitě, ale hlavně v časové náročnosti, v podílu práce techniky a i v rozsáhlosti efektu. Tím chci říct, že dřív jsme mohli třeba v pohádce vidět chaloupku na kuří nožce, což byl ve skutečnosti třeba malinký dřevěný domek zavěšený na laně a pod ním na skle, přes které se natáčelo, byla domalovaná kuří noha, zatímco dnes je vše udělané počítačově, herci chudáci jen sedí v místnosti pokryté klíčovacím plátnem a musí si vše představovat. A divák už nemůže ničemu věřit. Hlavní náplní Filmovky bylo ale pochopitelně natáčení, jako vždy časově náročné a nezapomenutelné, a večer nesměla chybět pořádná diskotéka, tentokrát na téma Filmoví padouši.

Tento měsíc bych chtěla zmínit ještě jednu věc a to výlet do kina na nový filmový muzikál La la land s naší nejmilejší kamarádkou Martinkou z HM! Ona ten film viděla již podruhé, já poprvé, ale rozhodně na něj vyrazím ještě jednou. Ty písně nemůžu pustit z hlavy.

Klub HM Teplice - leden 2017

Drazí HM přátelé. Tento měsíc byl poměrně kulturně nenáročný oproti tomu předchozímu, ale přesto se něco najde. 12. ledna jsme vyrazili na koncert České filharmonie do Prahy. Koncert se jmenoval Politika a hudba. Jak už napovídá název, jednalo se o skladby, které skladatelé napsali jako reakci na tehdejší politickou situaci, ať už ji vnímali kladně, nebo proti ní naopak protestovali. Slyšeli jsme Slavnostní předehru a Koncert pro violoncello č. 1 od Dmitrije Šostakoviče. Musím se přiznat, že to bylo poprvé, co jsem přišla s tímto autorem do styku, nikdy před tím jsem od něj nic neslyšela. Jeho hudba pro mě byla poměrně složitá, musím si ji ještě naposlouchat. Mimochodem violoncellový koncert hrál Tomáš Jamník, kterého jsem už jednou slyšela hrát na podobném koncertě od Filharmonie Koncert pro violoncello od Antonína Dvořáka. Další díla byla od Giuseppe Verdiho: předehra k opeře Nabucco a slavný Sbor židů ze stejné opery. Jako poslední nám představili Triumfální symfonii Bedřicha Smetany.

16. ledna jsem se účastnila ještě jednoho koncertu, ale v tomto případě svého vlastního, klavírního. Hrála jsem Preludium cis moll od Sergeje Rachmaninova, ne že by bylo úplně dotažené do dokonalosti, to si chystám až na závěrečný koncert příští rok. Ale vzhledem k tomu, že to byla třídní přehrávka určená hlavně pro malé děti, které teprve začínají hrát a jsou nadšené, že mohou někde vystupovat…

A samozřejmě neustále pilně chodím tancovat každý týden, jak jsem psala minulý měsíc.

Klub HM Teplice - prosinec 2016

Drazí HM přátelé. Hlavní kulturní akce tohoto měsíce jsme se tentokrát nezúčastnili jako diváci, ale jako účinkující. Pěvecký sbor, do kterého chodím už šestým rokem, měl letos výročí 20 let od založení! Založila ho naše sbormistryně, když nastoupila na školu po dokončení vysoké. Byla to opravdu velká sláva. Poprvé jsme zařídili nahrávání koncertu. Popravdě zvyknout si na ty ohromné mikrofony nad námi nějakou dobu trvalo, ale výsledek nakonec snad stál za to. Koncert byl možná až moc dlouhý, ale proložený zajímavými hudebními čísly, takže se obecenstvo ani nestíhalo nudit. Snad se nám bude tak dobře dařit i na soutěži na jaře.

Samozřejmě vánoční prázdniny jsou ideální čas na sledování filmů, jako příklad můžu uvést třeba Anděl páně 2, The Revenant, StarWars - Rogue One (no, vlastně všech asi 7 filmů, dostali jsme novou televizi, tak jsme ji museli pořádně otestovat!), nějaké ty pohádky a Woody Allen...

Jako každý správný druhák chodím samozřejmě do tanečních. V prosinci se lekce tance zakončily závěrečným Věnečkem. Původně jsem neměla v plánu pokračovat, ale nakonec jsem sehnala skvělého tanečního partnera (nebo spíš on sehnal mě). Takže spolu každý pátek chodíme do Pokračovacích lekcí, moc mě to baví, zatím je mým oblíbeným tancem waltz, ale uvidíme, jak dlouho si udrží první místo, valčík a cha-cha ho nebezpečně dohánějí.

Klub HM Teplice - listopad 2016

Drazí HM přátelé. Největší listopadový kulturní zážitek se uskutečnil až na konci měsíce, 27.11., jednalo se o koncert jazzového a swingového tria >b (Anna Vávrová, Olga Bímová, Petra Kohoutová). Toto hudební těleso funguje již od roku 1985, i když ne ve své původní verzi, během působení se proměňovalo hlavně jeho složení. V začátcích vystupovalo s Ondřejem Havelkou, jehož Melody Makers určitě každý zná, a klavíristou Jiřím Gilíkem, který je momentálně šéfem orchestru doprovázejícího trio. Jak už bylo řečeno, Sestry Havelkovy zpívají hlavně jazz a swing, to znamená hudbu 20., 30. a 40. let minulého století. Snaží se o autentičnost, například dobovým oblečením. Jejich vystoupení mělo šmrnc a na těch několik desítek minut jako bychom se ocitli o sto let zpátky.

A ani tento měsíc nemůže samozřejmě chybět návštěva našeho kina, film byl opět animovaný jako v říjnu, nebo bych spíš měla napsat série filmů. Šlo totiž o pásmo krátkých animovaných dětských filmů od Tomáše Pojara, Pojar dětem. První dva filmečky byly vyloženě dětské, i když moc milé. Zato zbytek se týkal poměrně vážných věcí, hlavně poslední film z letošního roku s názvem Vánoční balada. Všechny snímky jsou velmi dobře graficky zpracované, hravé a s originálními nápady.

Klub HM Teplice - říjen 2016

Drazí HM přátelé. V říjnu jsme s naším teplickým klubem opět navštívili kino Květen, tentokrát se jednalo o nový český animovaný film Lichožrouti. Byl natočen na motivy stejnojmenné knižní trilogie. Autorem knížek je Pavel Šrut, nedílnou součást tvoří krásné ilustrace malířky Galiny Miklínové. Knížky vydalo nakladatelství Paseka. Film určitě potěší mladší i starší publikum, pobaví se celá rodina.

Za druhým kulturním zážitkem jsme museli z našeho města vycestovat do Prahy. Bylo jím představení Téměř Tři sestry v divadle Disk 27. října. Disk je studentské divadlo patřící pod DAMU, můžete tam zhlédnout tedy výhradně představení studentů této akademie. Ani Téměř Tři sestry nebyly výjimkou. Pozvala nás na ně kamarádka z Hudební mládeže Martinka Náhlíková, která se starala o produkci této inscenace i v ní vystupovala. Přestože se jedná o studentské představení, herecký výkon všech účinkujících byl na vysoké úrovni. Sestry nás velmi oslovily, i když zrovna Čechov Vám svými depresivními tématy nevykouzlí úsměv na tváři.

Klub HM Teplice – září 2016

Drazí Hudební mládežníci! V září, konkrétně 9., jsme opět navštívili Jazz Club v Teplicích, tentokrát koncert kapely Mark Steiner & His Problems. Mark Steiner, jiným jménem také Ryan Piker, je americko-norský rockový zpěvák, kytarista a textař. Obrázek sice není moc kvalitní, ale zážitek to byl kvalitní velmi. A jako druhý kulturní zážitek bych ráda zmínila návštěvu našeho Kina Květen. Zhlédli jsme premiérový film Tohle je náš svět. Recenze píšou, že Viggo Mortensen byl pro roli v tomto filmu stvořený, nezbývá než souhlasit! Captain Fantastic (jak se film jmenuje v originále) potěší, rozesměje, rozpláče..ale hlavně Vás na dvě hodiny vtáhne do úplně jiné reality a po skončení zanechá nespočet nezodpovězených otázek. Doporučujeme na něj jít ve více lidech, debaty byly pak vskutku zajímavé. :)

Klub HM Teplice – červen 2016

Dne 3. června 2016 jsme v Jazz Clubu v Teplicích navštívili vystoupení „Skok přes plot“ . Vystoupení se uskutečnilo na počest 45. výročí založení konzervatoře v Teplicích. Toto seskupení původně teplických jazzmanů je dnes osobností evropského renomé. Je složené ze 4 hudebníků, Jaromíra Honzáka (kontrabas), Martina Zbrožka (housle), Martina Šulce (bicí) a Michala Nejtka (klavír). Představení se odehrálo jak jinak než v prostorách teplické konzervatoře. Představení bylo tou pravou zábavou a hudebním zážitkem pro všechny nadšence jazzové hudby a důstojným zakončením oslav významného výročí.

Klub HM Teplice – květen 2016

V květnu jsme spolu s Klubem HM Teplice navštívili již 862. slavnostní zahájení lázeňské sezóny. Od 27. - 29. května se zde konal pestrý program, který se odehrával na několika různých místech. První scéna se nacházela na ptačích schodech, druhá za Domem kultury, další na zámku, na náměstí svobody a v Šanovském parku. Představila se zde velká řada hudebníků, kapel a zpěváků z české hudební scény. Mezi ty, které jsme navštívili i my, se představili například Lenka Dusilová a Baromantika, Poletíme?, Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser, Petr Bende & Band, Support Lesbiens, Buty nebo Dan Bárta se skupinou Alice. Zahájení festivalu se nám velmi líbilo a už nyní se těšíme na jeho další ročník.

Klub HM Teplice – duben 2016

Dne 13. dubna jsme s Klubem Hudební mládeže Teplice navštívili hudebně zábavný pořad „Vzpomínky na divadlo Semafor aneb Jak to bylo doopravdy“ . Představili se v něm herci Karel Štědrý a Pavlína Filipovská. Právě tito herci stáli u zrodu tohoto divadla v roce 1959 a dodnes je spojuje hluboké přátelství. Jelikož mnoho obdivovatelů a diváků je po dobu několika let spojovalo dohromady, rozhodli se vymyslet pořad, ve kterém si popovídají s diváky, budou odpovídat na jejich dotazy a k tomu zazpívají písně, které je provázeli léta jejich uměleckou činností. Tato akce se odehrála v Domě Kultury v Teplicích.

Klub HM Teplice – březen 2016

Již po dvanácté se uskutečnila v Teplicích mezinárodní soutěžní festival pro děti a mládež“ Svátek jara“ . Tento festival je přehlídkou pěveckých, hudebních a tanečních souborů a i letos přivítal mnoho účinkujících z různých zemí. Akce se uskutečnila Kulturním Teplickém domě na Mírovém náměstí. Program této show byl pečlivě připravován na základě hodnocení mezinárodní poroty. Diváci zde mohli zhlédnout pestrou přehlídku umění, jako je zpěv, tanec či hra na hudební nástroje. Společně s Hudební mládeží Teplice jsme také zavítali na tuto akci.

Klub HM Teplice – únor 2016

Do Kulturního domu Teplice zavítala 23. února 2016 one man show Vysavač. V hlavní roli se představil známý český herec s výjimečným komediálním talentem Bohumil Klepl. Autorem celého díla je Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman. Tato romantická komedie je plná vtipných eskapád, snění a neuvěřitelných hrdinských kousků. Na toto představení se přijeli podívat i mladí lidé z Klubu Hudební mládeže Teplice. Věříme, že tento osvěžující milostný příběh příjemně pobavil nejen naše členy, ale i ostatní diváky a alespoň na chvíli očistil hlavu od všedních starostí.

Klub HM Teplice – leden 2016

Dne 22. 1. 2016 se v Krušnohorském divadle Teplice uskutečnil tradiční lázeňský ples. Samozřejmě na něm nemohli chybět ani členové Klubu Hudební mládeže Teplice. Všichni zúčastnění si užili bohatou tombolu, výborné občerstvení, ale především skvělou zábavu, díky bohatému večernímu programu. Představili se dirigent Alfonso Scarano, North Big Band, Mini band, hudební skupina Flash, Markéta Mátlová, Taneční divadlo Teplice, TK Styl-Dance, Igor Barboi Trio a v neposlední řadě se skvělá kapela Voila. Celým večerem provázela výborná česká herečka a moderátorka Tereza Kostková. Věříme, že účastníci nejen z řad našich členů si celý večer náramně užili.

Klub HM Teplice – prosinec 2015

18. 12. se v městě Teplice konal Vánoční koncert zpěváka Davida Deyla a severočeské Filharmonie Teplice. David Deyl je zpěvák s mimořádnou barvou hlasu, kterou skvěle podtrhuje jeho hra na klavír. V současné době patří k nejhranějším interpretům v českých rádiích. Na koncertě kromě Davida zazpíval také dětský sbor Koťata a exkluzivním hostem byla Andrea Togel Kalivodová. Akce se konala od 19.00 hod v Domě Kultury. Na koncert dorazilo i pár členů Hudební mládeže Teplice. Koncert se těšil velkému zájmu diváků a všechna místa v hledišti byla vyprodána. Naši členové si koncert velmi užili a byli nadšeni tímto nevšedním zážitkem.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR