Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Příbram

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Připravujeme  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

nevšední atmosféra
podivné nápady
inspirativní lidé
nekonvenční myšlenky
invenční kvas
osobní přístup


Vítejte v Klubu Příbram

HMPB: Kultura od ucha k uchu

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Příbram – září 2016

Příbramit

V září jsme se v Klubu HM Příbram šli podívat na výstavu věnovanou objevu nového minerálu nazvaného příbramit. Dozvěděli jsme se z ní, že tento minerál vytváří maximálně 150 mikrometrů velké agregáty složené z jednotlivých lupenitých krystalů a že je kovově lesklý a relativně měkký. Příbramit se sice podařilo popsat a definovat z příbramského uranového ložiska, ale zcela poprvé byl zmíněn v krátké práci čínských kolegů, kteří jej nalezli na uranovém ložisku v Číně v roce 1995. Tehdejšími přístroji se však nepodařilo určit všechny vlastnosti nezbytné pro jeho popis Výstava bude v dolu Vojtěch k vidění až do konce roku 2016, tak se na ni přijeďte podívat!

Klub HM Příbram – červen 2016

Ve dnech 10. a 11 června 2016 jsme zavítali s Klubem Hudební mládeže Příbrami. Konal se zde totiž dvoudenní Festival pod širým nebem. Ten proběhl v rámci oslav 800. výročí první písemné sbírky o městě Příbram. Festival se uskutečnil v areálu Letního kina a Nového rybníka. Program festivalu Novák 800 vznikal i za pomoci příspěvků příbramské veřejnosti. Vystoupila zde řada skvělých hudebních interpretů jako například Lucie Bílá, Petr Kolář, Olga Lounová, Dara Rolins, Monkey Business, Buty, Gipsy. cz a Atmo music. Sobotním programem provázela moderátorka Lucie Borhyová. Celý Festival se vydařil a my věříme, že na něj budeme ještě dlouho vzpomínat.

Klub HM Příbram – květen 2016

V květnu jsme navštívili s Klubem HM Příbram již 48. ročník tradičního Festivalu Antonína Dvořáka. Tento festival byl nicméně zahájen již ve středu 28. dubna. Letos měl v podtitulu „My cizinou jsme bloudili“ a během téměř pěti týdnů sem přivezl české i zahraniční špičky z oblasti vážné hudby. My jsme se přijeli podívat na jeho závěr 26. 5., který završil světově uznávaný tenorista Štefan Margita. Vystoupil zde v doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s dirigentem M. Štilcem. Štefan příbramské publikum okouzlil svým nádherným hlasem i způsobem svého vystoupení plným citu, nadsázky a vtipu. Hostem večera byla loňská vítězka pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech Tereza Hořejšová. Celý koncert byl nádherným a důstojným završením festivalu a my jsme si tuto podívanou velmi užili.

Klub HM Příbram – duben 2016

Ve čtvrtek 29. dubna jsme navštívili s Klubem HM Příbram 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Ten byl zahájen světoznámým Radkem Baborákem spolu s hudebním tělesem Orquestrinou. Během tohoto slavnostního večera zazněly kromě Dvořákovy Novosvětské také skladby od Nita Roty, Miloše Boka a Maurice Ravela. Koncert byl velmi povedený a pro všechny příznivce Antonína Dvořáka se stal vynikajícím hudebním zážitkem. V nadcházejícím týdnu se někteří členové Klubu HM Příbram chystají ještě navštívit velkolepý den s Antonínem Dvořákem.

Klub HM Příbram – březen 2016

V sobotu 19. března se v Příbrami v divadle Antonína Dvořáka uskutečnil koncert kapely Horkýže Slíže. Horkýže Slíže je slovenská hudební skupina z Nitry. Získala dvakrát platinovou desku. Jejich hudba je označována jako punková či rocková. Tato kapela je známá svým smyslem pro humor, nadsázkou a recesí. Jejich známé nasazení, energie a komunikace s fanoušky nebyla výjimkou ani na tomto koncertě. Kapela odehrála přes 25 písní ze všech možných etap historie existence kapely. Mezi fanoušky, kteří na tento koncert dorazili, byli i fandové z Klubu HM Příbram.

Klub HM Příbram – únor 2016

V pátek 12. 2. 2016 se v divadle A. Dvořáka v Příbrami uskutečnil koncert hudební skupiny Precedent. Skupina Precedent byla po léta spojována zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou. Právě nyní přichází s novou sestavou mladých špičkových hudebníků s tímto ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Během večera zazněly písně především od autora Martina Němce jako Věž z písku, Doba ledová, Soumrak bohů a další. Koncertu se účastnili i členové Klubu HM Příbram, kteří si večer za doprovodu úchvatného zpěvu vychutnali, jak se patří.

Klub HM Příbram – leden 2016

Dne 8. ledna 2016 se v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami uskutečnil koncert Václava Neckáře. Tento legendární popový zpěvák představil nový koncertní program s názvem “Mezi svými“. Dvouhodinová show byla plná osvědčených hitů jako Suzanne, Lady Jane, Podej mi ruku, My to spolu táhnem dál aj. Jako doprovod zazněla kapela Bacily, kterou Václav sestavil společně se svým bratrem Janem. Galavečer byl příjemným zážitkem i zavzpomínáním na staré dobré časy pro všechny generace posluchačů. Koncertu se zúčastnilo i několik Václavových fanoušků z řad členů příbramského Klubu Hudební mládeže.

Klub HM Příbram – prosinec 2015

V úterý 1. 12. 2015 proběhl v městě Příbram charitativní koncert kapely Inflagranti a Pepy Vojtka, na kterém nemohli chybět ani členové Klubu HM v Příbrami. Akce se konala od 19.00 na Stadionu v Příbrami. Dívčí smyčcové trio Inflagranti vzniklo v roce 2004. Toto dívčí seskupení hraje slavné melodie z klasické, popové i rockové hudby v upravených podobách pro smyčcové nástroje. Slavný frontman skupiny Kabát Josef Vojtek září již mnoho let také jako muzikálový zpěvák. Na koncertě zazněly melodie moderních aranží skladeb J. S. Bacha, A. Vivaldiho hity od kapel Metallica, Europe, Queen a další… za doprovodu chraplavého hlasu Pepy Vojtka.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR