Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Příbram

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Připravujeme  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

nevšední atmosféra
podivné nápady
inspirativní lidé
nekonvenční myšlenky
invenční kvas
osobní přístup


Vítejte v Klubu Příbram

HMPB: Kultura od ucha k uchu

NOVINKY Z KLUBU

Květen v Klubu HM Příbram

V květnu jsme se intenzivně připravovali na vystoupení v rámci ZUŠ Open. Všichni navštěvujeme nebo jsme navštěvovali Základní uměleckou školu, a proto jsme se této akci intenzivně věnovali, ať už jako účinkující či jako diváci. Na konci května jsme si pak užili v Liberci podobnou akci, nešlo však o akci organizovanou uměleckými školami, ale libereckým klubem Hudební mládeže. Festival Duhová bouře nás nabil energií, která nám vydrží minimálně do konce školního roku!

Duben v Klubu HM Příbram

Duben patřil divadlu. Protože všichni naši členové, kteří měli čas jet na konci dubna na Divadelní festival Prkna do Hradce Králové, byli na Letním ateliéru Hudební mládeže v Třeboni, připravovali jsme se společně na opětovné provedení našich třeboňských divadelních představení v Hradci. Přestože každá z divadelních skupin měla své zkoušky jindy a v jiném městě, my jsme se několikrát sešli u nás v Příbrami a nacvičovali všechna představení – pomáhali jsme si tak navzájem, přestože jsme byli každý z jiné skupiny. Na konci dubna nás čekal již výše zmíněný divadelní festival, který jsme si všichni moc užili!

Březen v Klubu HM Příbram

V březnu jsme pokračovali s točením našeho malého klubového filmu. A protože se toto natáčení začalo chýlit ke konci, pozvali jsme naše přátele z ostatních klubů HM na velké domácí promítání našeho společného debutu. Nechyběly samozřejmě ani historky z natáčení, jimiž jsme vyplnili celý večer.

Únor v Klubu HM Příbram

V lednu se nám bohužel z důvodu spousty školních povinností nepodařilo sejít. Zato v únoru jsme si to vynahradili. Vydali jsme se společně na Zimní filmovou školu Hudební mládeže do Prahy, kde jsme celý víkend natáčeli filmy, a protože nám to bylo málo, rozhodli jsme se následně i u nás v Příbrami, že si také nějaký film natočíme. Za jediný víkend jsme to sice nestihli, o to více dní plných zábavy jsme si užili.

Prosinec v Klubu HM Příbram

V prosinci jsme se vypravili na koncert Pocta Edith Piaf. Tuto zpěvačku máme všichni moc rádi, a tak nás potěšilo, že jsme mohli i v našem malém městě zavítat na akci tohoto druhu. Několik dní před Vánoci jsme se pak sešli, abychom si popřáli krásné svátky. Zazpívali jsme si společně několik koled, ale protože jsme parta plná hudebníků a umělců, nezůstali jsme jen u jejich tradičních provedení, nýbrž jsme je i různě aranžovali a improvizačně rozváděli. Užili jsme si krásný kreativní adventní večer! Krásné Vánoce všem!

Listopad v Klubu HM Příbram

V listopadu se v Příbrami konal koncert Lenky Filipové. Ten jsme si nechtěli nechat ujít, a tak jsme se na něj společně vypravili. Plni dojmů z tohoto koncertu jsme se rozhodli pustit se do vlastní písňové tvorby. To jsme mohli zužitkovat také na Kreativním semináři Face2Art, na který jsme se vydali do Prahy.

Říjen v Klubu HM Příbram

V říjnu jsme se vydali na výstavu fotografií Františka Drtikola. A protože nás tato návštěva velice inspirovala, rozhodli jsme se, že také pokusíme o nějakou vlastní fotografickou tvorbu, a tak jsme se následně ještě několikrát vydali do přírody zkusit něco vyfotit. Přejeme všem dobré světlo!

Klub HM Příbram – září 2017

Nový školní rok jsme přivítali jazzem, když jsme se zúčastnili Jazzového odpoledne konaného v rámci Příbramského kulturního léta. Hudba plná energie byla přesně to, co jsme potřebovali před opětovným usednutím do školních lavic, a tak jsme letošní školní docházku zahajovali krásně plni energie. V září jsme se ještě stihli společně vydat na výstavu fotografií Františka Drtikola, příbramského rodáka. Ač jde o stálou expozici, ne všichni členové našeho klubu už měli tu čest ji zhlédnout, a tak jsme se rozhodli tento kulturní rest napravit. A ke konci měsíce jsme samozřejmě nemohli chybět na největším festivalu Hudební mládeže Mladá Smetanova Litomyšl. Rádi bychom vám tady popsali, co všechno jsme tam zažili, ale to nejdůležitější je atmosféra festivalu, která je bohužel do slov naprosto nepřenositelná. Proto nám zbývá napsat jediné: Pojeďte příště s námi! Přejeme hodně zdaru v novém školním roce!

Klub HM Příbram – srpen 2017

V srpnu jsou prázdniny v plném proudu, a proto i my máme více času se setkávat. To byl jeden z hlavních důvodů, proč právě tento měsíc jsme se rozhodli pro trochu větší „projekt“, a to pro vytvoření vlastní choreografie. Musím podotknout, že nám tento záměr zabral několik nikoli krátkých setkání – na druhou stranu je nutno zmínit, že ne celou dobu jsme intenzivně pracovali na našem díle. Kromě tvrdé práce jsme si dopřáli i spoustu zábavy a vedlejších aktivit. To jen pro upřesnění, abychom neodradili všechny, kteří někdy uvažovali o vymyšlení vlastní choreografie. :-) Mezi těmito setkáními jsme ještě stihli před koncem prázdnin odjet na 10 dní do Poděbrad, kde se konal Letní tábor Hudební mládeže. Aby tance nebylo málo, i zde jsme kromě pěveckého sboru a individuálních instrumentálních lekcí tancovali, dokonce jsme se zúčastnili tanečního workshopu Nataši Novotné a nechybělo ani společné tvoření choreografií. Přejeme Vám krásné protančené léto, nejméně tolik jako to naše!

Klub HM Příbram – červenec 2017

Začátek prázdnin patřil již tradičně Hudební mládeži a Třeboni – už několik let Letnímu ateliéru Hudební mládeže. Na této akci jsme samozřejmě nemohli chybět. Spousta skvělých hostů, přátel, tance, divadla, hudby, filmů, výtvarného umění… Letní ateliér je akce, kde si každý najde své a nikdo se nikdy nenudí. Konec měsíce byl věnován rovněž akci již v našem klubu tradiční, a to návštěvě Lesního divadla Skalka. Tentokrát nám nabídlo představení hry, která je divadelní stálicí – Lakomec. Přejeme všem krásný zbytek léta a těšíme se snad brzy na viděnou na některé z akcí našeho klubu!

Klub HM Příbram – červen 2017

Po hudebním a tvůrčím začátku jara přišel opět měsíc věnovaný více divadlu. V červnu jsme navštívili hned 2 představení: Obsluhoval jsem anglického krále a Baladu pro Banditu. Plni inspirace už se nemůžeme dočkat, až za pár dní odjedeme společně do Třeboně na Letní ateliér Hudební mládeže, kde budeme moci věnovat divadlu téměř celých 10 dní. A ne jen pasivně jako diváci, nýbrž aktivně jako tvůrci! Letošní téma bude KRÁSA, o to víc věříme, že nejen celý Letní ateliér, ale i naše divadelní představení, kterým tam dáme vzniknout, budou krásná! Užívejte si léto!

Klub HM Příbram – květen 2017

Květen již tradičně patřil Hudebnímu festivalu Antonína Dvořáka. Z letošního programu jsme si vybrali 2 umělkyně, jejichž výkony zaručují výtečnou kvalitu. Tou první byla harfenistka Kateřina Englichová, tou druhou o několik dní později sopranistka, sólistka Národního divadla, Jana Sibera. Oba koncerty splnily naše očekávání a my jsme domů odcházeli plni krásných uměleckých zážitků. Inspirováni tolika hudebními vjemy jsme se rozhodli, že bychom mohli zkusit společně také něco hudebního vytvořit – přesněji řečeno zkomponovat vlastní hudební skladbu. K tomuto cíli tak směřovala naše následující 2 setkání a – světe, div se – pod rukama nám vznikla velice milá drobná skladbička (ač samozřejmě nemůže být srovnatelná s díly velikánů, jejichž skladby jsme měli možnost slyšet na navštívených koncertech). Proto vyzýváme všechny: nebojte se a tvořte!

Klub HM Příbram – duben 2017

Duben patřil velkým hudebním událostem. První takovou událostí byl Jarní koncert Příbramské filharmonie, na němž jsme měli možnost vyslechnout díla největších barokních velikánů hudby: J. S. Bacha, A. Vivaldiho, G. Ph. Telemanna a G. Tartiniho. Celou atmosféru dokreslovalo prostředí svatojakubského kostela. Druhá dubnová událost byla naprosto z jiného soudku, přesto rovněž nadmíru kvalitní. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zaplnili celý prostor ohromnou energií a došlo i k tomu, že jsme si zatancovali swing. Od baroka až po swing, na tom nezáleží, hlavní je, když se můžeme bavit kvalitním uměním! :-)

Klub HM Příbram – březen 2017

S odcházející zimou a jarní probouzející se přírodou jsme nemohli jinak než vzít fotoaparáty a vyrazit do exteriéru nafotit spoustu krásných fotografií. Na fotografování je zajímavé pozorovat rozdíly ve výsledcích individuální činnosti a činnosti skupinové. Fotograf se chová úplně jinak, když má s sebou 5 dalších fotografů nebo když je sám. Kromě přidané hodnoty v podobě spousty zábavy je přínosem skupinové výpravy za fotografiemi i možnost porovnávání toho, jak stejnou věc ve stejný okamžik každý může vnímat úplně jinak. A to je potom vidět i ze samotných fotografií, což je krásné. Ani v březnu jsme pak nenechali nevyužitou příležitost navštívit kulturní akci – tentokrát šlo o Gogolovu komedii Ženitba. Mějte se krásně!

Klub HM Příbram – únor 2017

Poslední zimní měsíc jsme zahájili návštěvou opery: šlo o Smetanovu nejznámější operu Prodaná nevěsta. Vždy, když ji slyšíme, jsme o něco více vlastenci. Nádherná hudba Bedřicha Smetany je něco, na co můžeme být náležitě hrdí. V únoru jsme stihli navštívit ještě jedno hudební vystoupení, a to vystoupení dua zpívajících violoncellistek Tara Fuki. Protože na hudbu těchto umělkyň už dříve vzniklo na Letní škole Hudební mládeže divadelní představení, sešli jsme se ještě před tímto koncertem u jedné z našich členek, abychom zhlédli záznam zmiňovaného představení a připomněli si krásné letní dny strávené v Třeboni. Už se moc těšíme, až do Třeboně vyrazíme zas – tentokrát už na Letní ateliér!

Klub HM Příbram – leden 2017

V lednu jsme si užili umělecký trojboj, kdy jsme ve třech po sobě jdoucích dnech navštívili hned 3 představení! Prvním z nich byl strhující koncert skupiny Yellow Sisters, o den později jsme v místním divadle zhlédli představení Saturnin a do třetice všeho dobrého jsme byli svědky úžasného a energického představení Hrdý Budžes. A protože umění není nikdy dost, o pár dní později jsme se sešli ke společnému muzicírování. Inspirováni skupinou Yellow Sisters jsme si zazpívali několik písní a strávili krásné odpoledne. Přejeme krásné, ač mrazivé dny!

Klub HM Příbram – září 2016

Příbramit

V září jsme se v Klubu HM Příbram šli podívat na výstavu věnovanou objevu nového minerálu nazvaného příbramit. Dozvěděli jsme se z ní, že tento minerál vytváří maximálně 150 mikrometrů velké agregáty složené z jednotlivých lupenitých krystalů a že je kovově lesklý a relativně měkký. Příbramit se sice podařilo popsat a definovat z příbramského uranového ložiska, ale zcela poprvé byl zmíněn v krátké práci čínských kolegů, kteří jej nalezli na uranovém ložisku v Číně v roce 1995. Tehdejšími přístroji se však nepodařilo určit všechny vlastnosti nezbytné pro jeho popis Výstava bude v dolu Vojtěch k vidění až do konce roku 2016, tak se na ni přijeďte podívat!

Klub HM Příbram – červen 2016

Ve dnech 10. a 11 června 2016 jsme zavítali s Klubem Hudební mládeže Příbrami. Konal se zde totiž dvoudenní Festival pod širým nebem. Ten proběhl v rámci oslav 800. výročí první písemné sbírky o městě Příbram. Festival se uskutečnil v areálu Letního kina a Nového rybníka. Program festivalu Novák 800 vznikal i za pomoci příspěvků příbramské veřejnosti. Vystoupila zde řada skvělých hudebních interpretů jako například Lucie Bílá, Petr Kolář, Olga Lounová, Dara Rolins, Monkey Business, Buty, Gipsy. cz a Atmo music. Sobotním programem provázela moderátorka Lucie Borhyová. Celý Festival se vydařil a my věříme, že na něj budeme ještě dlouho vzpomínat.

Klub HM Příbram – květen 2016

V květnu jsme navštívili s Klubem HM Příbram již 48. ročník tradičního Festivalu Antonína Dvořáka. Tento festival byl nicméně zahájen již ve středu 28. dubna. Letos měl v podtitulu „My cizinou jsme bloudili“ a během téměř pěti týdnů sem přivezl české i zahraniční špičky z oblasti vážné hudby. My jsme se přijeli podívat na jeho závěr 26. 5., který završil světově uznávaný tenorista Štefan Margita. Vystoupil zde v doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s dirigentem M. Štilcem. Štefan příbramské publikum okouzlil svým nádherným hlasem i způsobem svého vystoupení plným citu, nadsázky a vtipu. Hostem večera byla loňská vítězka pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech Tereza Hořejšová. Celý koncert byl nádherným a důstojným završením festivalu a my jsme si tuto podívanou velmi užili.

Klub HM Příbram – duben 2016

Ve čtvrtek 29. dubna jsme navštívili s Klubem HM Příbram 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Ten byl zahájen světoznámým Radkem Baborákem spolu s hudebním tělesem Orquestrinou. Během tohoto slavnostního večera zazněly kromě Dvořákovy Novosvětské také skladby od Nita Roty, Miloše Boka a Maurice Ravela. Koncert byl velmi povedený a pro všechny příznivce Antonína Dvořáka se stal vynikajícím hudebním zážitkem. V nadcházejícím týdnu se někteří členové Klubu HM Příbram chystají ještě navštívit velkolepý den s Antonínem Dvořákem.

Klub HM Příbram – březen 2016

V sobotu 19. března se v Příbrami v divadle Antonína Dvořáka uskutečnil koncert kapely Horkýže Slíže. Horkýže Slíže je slovenská hudební skupina z Nitry. Získala dvakrát platinovou desku. Jejich hudba je označována jako punková či rocková. Tato kapela je známá svým smyslem pro humor, nadsázkou a recesí. Jejich známé nasazení, energie a komunikace s fanoušky nebyla výjimkou ani na tomto koncertě. Kapela odehrála přes 25 písní ze všech možných etap historie existence kapely. Mezi fanoušky, kteří na tento koncert dorazili, byli i fandové z Klubu HM Příbram.

Klub HM Příbram – únor 2016

V pátek 12. 2. 2016 se v divadle A. Dvořáka v Příbrami uskutečnil koncert hudební skupiny Precedent. Skupina Precedent byla po léta spojována zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou. Právě nyní přichází s novou sestavou mladých špičkových hudebníků s tímto ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Během večera zazněly písně především od autora Martina Němce jako Věž z písku, Doba ledová, Soumrak bohů a další. Koncertu se účastnili i členové Klubu HM Příbram, kteří si večer za doprovodu úchvatného zpěvu vychutnali, jak se patří.

Klub HM Příbram – leden 2016

Dne 8. ledna 2016 se v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami uskutečnil koncert Václava Neckáře. Tento legendární popový zpěvák představil nový koncertní program s názvem “Mezi svými“. Dvouhodinová show byla plná osvědčených hitů jako Suzanne, Lady Jane, Podej mi ruku, My to spolu táhnem dál aj. Jako doprovod zazněla kapela Bacily, kterou Václav sestavil společně se svým bratrem Janem. Galavečer byl příjemným zážitkem i zavzpomínáním na staré dobré časy pro všechny generace posluchačů. Koncertu se zúčastnilo i několik Václavových fanoušků z řad členů příbramského Klubu Hudební mládeže.

Klub HM Příbram – prosinec 2015

V úterý 1. 12. 2015 proběhl v městě Příbram charitativní koncert kapely Inflagranti a Pepy Vojtka, na kterém nemohli chybět ani členové Klubu HM v Příbrami. Akce se konala od 19.00 na Stadionu v Příbrami. Dívčí smyčcové trio Inflagranti vzniklo v roce 2004. Toto dívčí seskupení hraje slavné melodie z klasické, popové i rockové hudby v upravených podobách pro smyčcové nástroje. Slavný frontman skupiny Kabát Josef Vojtek září již mnoho let také jako muzikálový zpěvák. Na koncertě zazněly melodie moderních aranží skladeb J. S. Bacha, A. Vivaldiho hity od kapel Metallica, Europe, Queen a další… za doprovodu chraplavého hlasu Pepy Vojtka.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR