Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Ostrava

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Kontakt

Vítejte!

Listopad a prosinec v klubu HM Ostrava

Milí přátelé!

Zajímá vás, co jsme podnikali s ostravským klubem HM na konci roku? Užívali si krásné hudby a tvořili :-).

V listopadu se v Ostravě konal festival Hudební současnost 2016. Řekli jsme si, že to je ta pravá příležitost pro získání inspirace k vlastní skladatelské tvorbě, a tak jsme nelenili a vyrazili hned na 2 koncerty plné tvorby mladých hudebních skladatelů. Několik dní nato jsme se sešli, abychom zkusili něco stvořit i my sami. Vzniklo pár pokusů o soudobá hudební díla a hlavně spousta báječných chvil, které jsme si moc užili a budeme na ně rádi vzpomínat! (Už jste někdy hráli na PET lahev nebo na louskáček na ořechy?) Uzávěrku Face2Art, která byla v polovině měsíce, jsme sice nestihli, ale to nevadí. Natrénujeme na příští rok! :-)

Prosinec byl už ve znamení blížících se Vánoc, a tak jsme se dvakrát sešli, abychom si společně zazpívali koledy a popovídali si u horkého čaje. Mimo jiné i o našem dalším hudebním zážitku – Pergolesiho interludiu/buffě Služka paní, kterou nacvičili studenti místní konzervatoře a my ji mohli zhlédnout na začátku prosince. U čaje samozřejmě nechyběla ani nevánoční hudba – poslechli jsme si Mozartovo Requiem, abychom tak zavzpomínali na tohoto génia 225 let po jeho smrti.

Celý ostravský klub HM přeje krásný nový rok!

Září a říjen v klubu HM Ostrava

Akce, kterých jsme se společně zúčastnili ve dvou poprázdninových měsících, spolu úzce souvisely, a proto o nich píšeme naráz. Událostí, k níž se naše setkání vázala, byla premiéra opery Wolfganga Amadea Mozarta La Clemenza di Tito v Národním divadle moravskoslezském.

K návštěvě této opery nás vedlo hned několik záležitostí. Zaprvé jde o operu vynikajícího hudebního skladatele, která není tolik hrána jako jeho další opery, proto jsme ji chtěli poznat. A zadruhé zpívala jednu z hlavních rolí, Vitellii, výborná sopranistka, bývalá členka Hudební mládeže Kateřina Kněžíková.

Druhou akcí, kterou jsme navštívili a která předcházela samotné premiéře opery, byla „Předpremiérová beseda“, která se konala u příležitosti připravované premiéry v hudebním oddělení Městské knihovny.

Obě akce jsme si moc užili, a proto brzy plánujeme další setkání nejen u Mozartovy hudby.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR