Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Louny

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

VÍTEJTE V NAŠEM KRÁSNÉM KLUBU HM LOUNY :-)
Louny jsou pro někoho malé, pro někoho velké město, ale oficiálně jsme byli až do zrušení okresů město okresní (a zpátky o několik století také významné, svobodné město královské!). Ve statistikách se uvádí asi 20 000 obyvatel. Nesmí být opomenuta také bohátá (i pohnutá) historie našeho městečka.

Ovšem za to, že se o počátcích Loun ví tak málo, mohou sami jejich středověcí obyvatelé. V roce 1325 totiž Jan Lucemburský musel městu některé výsady potvrdit, protože "naši milí měšťané lounští svá privilegia lehkomyslně ztratili". Někdy kolem 12. století (kdo ví, třeba i mnohem dříve) byla u toku Ohře osada s názvem Luna. K založení města došlo v roce 1253 ( ovšem toto datum nemá historické opodstatnění, jak uvadí i Gelasius Dobner). V našem okolí, se také potkala slavná Božena s Oldřichem, dodnes zde stojí dub, který to vše viděl a slyšel :-). Louny byly poměrně dost činné i za husitských válek (mistr Jan Hus a jeho dopisy lounským..že je znáte?). Lounská obec v minulosti dala také hodně své pozornosti školství, například Gymnázium V. Hlavatého, zde stojí už hezkých 110 let :-). Louny se aktivně zapojily i v domácím odboji za druhé světové války, v totalitě zde fungovala protikomunistická-teroristická organizace. Ve dvacátém prvním století nesmíme opomenout založení klubu HM Louny, pod velkou, významnou nestátní a neziskovou ogranizací Hudební mládež ČR! :-) Tak tedy vzhůru, at se zapíšeme do dějin a nejen Hudební mládeže :-)

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Louny – červen 2016

V červnu se v Ostravě uskutečnil Mezinárodní Festival Cirkulum - Mezinárodní Festival cirkusu a pouličního divadla. My jsme se na něj přijeli podívat 10. 6. společně s několika členy HM Louny a při této příležitosti jsme se setkali s členy Klubu HM Ostrava. Tento festival je první mezinárodní svého druhu na Severní Moravě. Část historické hlavní třídy v Ostravě- Porubě se po dobu konání tohoto festivalu proměnila v legendární umělecký bulvár La Rambla v Barceloně. Jednotlivá představení složené z témat cirkusu, pantomimy, pouličního a cirkusového divadla byla představována na 4 scénách. Hlavní umělecká vystoupení byla předvedena zástupci z řad umělců ze všech světových kontinentů. Celý festival se velmi vydařil a v budoucnu se těšíme na jeho další ročníky.

Klub HM Louny – květen 2016

V úterý 10. května jsme navštívili s Klubem Hudební mládeže Louny divadelní představení „Osamělost fotbalového brankáře“ . Autorem tohoto díla je Didier Kamink. Představení se odehrálo v Lounském divadle Bez Hranic. Na jevišti se představili herci Lucie Rusiňáková, Bohdan Tůma, Gustav Bubník, Filip Jančík a další. Děj tohoto příběhu pojednává o tom, co běží hlavou brankáři, když na něj soupeř neútočí. Původně bylo toto představení hrané jako „One man show“, ale v tomto novém zpracování bylo doplněno i o další herecké obsazení. Návštěva tohoto představení byla pro nás skvělým divadelním zážitkem.

Klub HM Louny – duben 2016

Dne 23. dubna 2016 jsme v Lounech navštívili již 10. ročník festivalu sborového zpěvu „Hrajeme s Orffem“ . Tento festival je pořádán Základní uměleckou školou Louny. Celá akce se odehrála v Lounech ve Vrchlického divadle. Program festivalu byl velmi pestrý a celému večeru vládla perfektní atmosféra. Jeho průběhem provázela Milena Syrovátková. Zazpívat přijel například Da Capo z Českých Budějovic, pěšvecký sbor ze Stochova, několik pěveckých sborů z Loun, včetně loňského vítěze Carmen. Dále pěvecké sbory Kvítek a Otakárek a hudební skupina The Blueberries.

Klub HM Louny – březen 2016

Dne 10. března se v městském divadle Vrchlického v Lounech uskutečnil patnáctý ročník přehlídky Lounská Mateřinka. Děti ze čtrnácti předškolních zařízení z Loun, Žatce i řady okolních obcí se sjely do Vrchlického divadla, aby ukázaly rodičům, prarodičům a dalším divákům, co hezkého s paními učitelkami nacvičily. U této podívané nemohli chybět ani členové Klubu HM Louny. Vystoupení měla jako obvykle obrovský úspěch a zaplněné hlediště nepřestávalo povzbuzovat a tleskat.

Klub HM Louny – únor 2016

V úterý 9. února 2016 byl pořádán masopustní průvod v Lounech. Do průvodu se zapojili žáci MŠ, ZŠ, SPZŠ a také několik členů Klubu HM Louny. Akce byla uskutečněna díky MKL ve spolupráci s Oblastním muzeem, Městskou knihovnou, Spolkem Lounští lounským a Spolkem paní, dam a dívek v Lounech. Průvod začínal před knihovnou a pokračoval kolem archivu, radnice, muzea, kostela sv. Mikuláše, Pražskou ulicí. Zakončen byl na náměstíčku u Vrchlického ulice. Akce byla příjemnou procházkou a byla zastoupena vysokou účastí.

Klub HM Louny – leden 2016

V pondělí 25. ledna 2016 Klub HM Louny navštívil Vrchlického divadlo v Lounech. V rámci Kruhu přátel hudby se zde konalo vystoupení dvou špičkových klavíristů, mezinárodně proslulého klavíristy a pedagoga Ivana a jeho syna Lukáše Klánského. V průběhu představení nejprve předvedli výběr ze slovanských tanců Antonína Dvořáka pro čtyřruční klavír a poté samostatný recitál Lukáše Klánského. Tento koncert byl již čtyřstým koncertem v historii Klubu přátel Hudby a pro naše členy byl velmi obohacujícím kulturním zážitkem.

Klub HM Louny – prosinec 2015

Dne 5. 12. 2015 se na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun pořádala tradiční Adventní setkání na Novém Hradě. Této akce se zúčastnili i naši členové HM Louny. Celodenní akci moderoval Jan Antonín Duchoslav. Na zámku se hrála po celý den divadelní představení, procházeli se zde andělé na chůdách a proháněli se zde kejklíři za doprovodu vánočních koled žateckých trubačů a středověké hudby Euphorica. Mimo jiné bylo možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku zdarma. Na zámku bylo možné si prohlédnout také živý betlém se zvířátky, projít řemeslné tržiště a zhlédnout ohňovou show i s Mikuláši a čerty.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR