Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Kolín

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna


Úvod

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Kolín - leden až březen 2017

Milí přátelé, přinášíme Vám zprávu o tom, co se dělo v našem klubu v prvním čtvrtletí tohoto roku. Jelikož v lednu a únoru měli někteří naši členové zkouškové období na svých vysokých školách, neměli jsme dostatek prostoru na nějaká větší hromadná setkání. I přes to se nám ale podařilo se párkrát sejít na malou hudební "jam session". V únoru se někteří naši členové vypravili do Prahy na báječnou akci Zimní filmová škola HM. Moc rádi jsme se opět viděli s kamarády z jiných HM klubů a klubíků a celou akci jsme si náramně užili, a to především díky tomu, že jsme se bavili uměním :-) Na začátku března jsme se společně vypravili do kina na film Moonlight. Volba filmu byla jasná, chtěli jsme totiž spatřit snímek, který obdržel Oscara za nejlepší film. Také jsme se zase začali pravidelně scházet na naše malé hudební "jam session", musíme totiž pořádně zkoušet, jelikož bychom chtěli někdy ke konci školního roku uspořádat malý koncert pro naše kamarády a rodiny, tak doufáme, že nám to vyjde. Mějte se všichni krásně!

Klub HM Kolín - září 2016

Milí přátelé, náš klub se v září zúčastnil velice zajímavé akce, a to koncertu jazzové skupiny Steve Clarke Trio (USA), který se konal 29.9.2016 u nás v Kolíně. Tato kapela složená z baskytaristy Steva Clarka, klávesisty Waltera Fischbachera a bubeníka Vajca Decziho (který je synem slavného trumpetisty Laca Decziho) předvedla skvělou show plnou oslnivých sól, chytlavých melodií a perfektní rytmiky. Bylo znát, že všichni zmínění hudebníci jsou opravdoví profesionálové, navíc i jejich komunikace s publikem byla úžasná. Společně strávený večer nás nadchnul. A pokud budete mít i Vy někdy příležitost zajít na koncert této skupiny, rozhodně neváhejte, stojí to za to.

Klub HM Kolín – červen 2016

Ve dnech 22. a 23. června 2016 jsme spolu s Klubem HM Kolín zavítali na Středověké divadlo Traken do Kolína. Skupina Traken se v posledních letech představila se svými vystoupeními již na mnoha místech na Litoměřicku. V Kolíně v Jaselské ulici zde nyní proběhla představení tohoto středověkého rytířského divadla vedle ZŠ Lipanská. Jen málokde v dnešní době divák ještě může spatřit opravdový turnaj rytířů na koních v plné zbroji a jejich ukázky turnajových středověkých disciplín. Tato nevšední podívaná byla plná dobových kostýmů, rytířských soubojů a nemohla chybět ani statečná princezna. Tato show pro nás byla velmi zábavným a nevídaným představením.

Klub HM Kolín – květen 2016

Dne 3. května jsme se zúčastnili koncertu Kolínské filharmonie a folkové kapely Nezmaři. Tato kapela spolu s kolínskou filharmonií natočila před Vánoci roku 2008 desku a od té doby ji už několikrát stihla živě předvést v několika městech ČR. I v tento den předvedla tato dvě seskupení společně své hity jako například Růže, Fénix, Dokud svíčka hoří, Kdo si zpívá, Neodcházej a mnoho dalších v živém provedení Pavla Zajíce, Šárky Benetkové a Pavla Jima Drengubáka. To vše za doprovodu smyčců a dalších nástrojů kolínské filharmonie. Koncert byl pro členy Klubu HM Kolín velkým zážitkem.

Klub HM Kolín – duben 2016

Dne 26. 4. 2016 se v Městském Divadle v Kolíně uskutečnil koncert Eleny Kubíčkové. Na tento koncert jsme se vydali společně s dalšími členy Klubu Hudební mládeže Kolín. Tato virtuózní hráčka na devatenácti strunný smyčcový nástroj zvaný esrádž patří k interpretům, kteří se věnují hindustánské vážné hudbě. Tato hudba byla hrána již za dávných časů a naslouchala jí urozená společnost na šlechtických dvorech v severní Indii. Hře na esrádž se tato hudebnice věnuje již od roku 1990, přičemž indická hudba se jí stala celoživotním tématem.

Klub HM Kolín – březen 2016

Dne 15. března se Klub Hudební mládeže Kolín zúčastnil tradičního jarního koncertu Kolínské filharmonie. Představení se konalo v sále Městského společenského domu. Filharmonie se představila v čele s novou dirigentkou Marií Erlebachovou. Na programu byla díla G. Bizerta , L. van Beethowena a A. Dvořáka. Zahrány zde byli například árie Habanéra, Árie dona Josého či Suita z opery Carmen. Jako zpěvačka se představila Zdeňka Vaculíková Erlebahová. Koncert byl příjemně stráveným večerem a zajímavým hudebně kulturním zážitkem.

Klub HM Kolín – únor 2016

Členové Klubu Hudební mládeže Kolín se přišli podívat na benefiční koncert "Žijeme spolu", který se konal 29. února 2016 v Městském divadle v Kolíně. Organizátorem celé akce byl Domov na Hrádku ve spolupráci se sdružením Hrádeček – Červený Hrádek. Hlavním partnerem koncertu byl Stanislav Hložek. Večerem provázel moderátor Petr Martinák. Jako vystupující se představili Pavel Vondráček, Pěvecký sbor Hrádeček, Michaela Dolinová a řada dalších umělců. Výtěžek z koncertu byl použit na vybavení domácností a zahrad handicapovaných klientů.

Klub HM Kolín – leden 2016

V neděli 24. ledna se Klub Hudební mládež Kolín zúčastnil pohádkového tanečního představení Ledové Království v choreografii a režii Jolany Burešové. Představení připravili tanečníci z kolínského klubu Kocour Modroočko. Tato taneční pohádka byla vytvořena na motivy příběhu W. Disneyho, který pojednává o královně Else. Ta má od dětství kouzelnou moc vytvářet sníh a led. Své schopnosti však nedokáže ovládat a tak ze strachu, že by někomu mohla ublížit, opustí království. Její sestra Anna se vydává v doprovodu svých přátel na dobrodružnou cestu najít svou sestru a přivést ji zpět domů. Toto již dlouho předem vyprodané představení diváky uchvátilo a nešetřili potleskem na konci ani v průběhu představení.

Klub HM Kolín – prosinec 2015

Nejstarší česká legendární folková skupina Spiritual Kvintet, slaví v roce 2015 své 55. výročí od založení kapely. K této příležitosti se konal v Městském divadle Kolín předvánoční koncert, této skupiny, na který se přišlo podívat i několik diváků z řad Klubu Hudební mládeže Kolín. Na tomto předvánočně laděném koncertu nabídla tato kapela ohlédnutí za nejvýznamnější etapou a stopou, kterou v českém folku zanechala. Koncert se konal v pátek 18. 12. 2015 od 19.00 hodin. Nezbývá než dodat, že celá akce byla příjemným předvánočním zážitkem a se Spiritual Kvintet se v budoucnu těšíme na některý z dalších chystaných koncertů.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR