Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Frýdek-Místek

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

VÍTEJTE

v klubu HM Fýdek-MístekHM má svou nástěnku v ZUŠ ve Frýdku-Místku ve frýdecké budově! :-)

Na nástěnce v ZUŠ je umístěna upoutávka, kdo a co to vlastně HM je, a taky plán akcí vždy se zdůrazněnou aktuální akcí . . . :-)

Klub F-M Vám přeje krásný den . . . týden a vůbec, mějte se pořád krásně!

Katka Klímová

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Frýdek-Místek – listopad a prosinec 2016

Milí HM People! V průběhu listopadu a prosince jsme se párkrát sešli a v různých sestavách společně jamovali a hudebně experimentovali. Jednou nás přitom napadla zajímavá myšlenka – co takhle hrát lidové písně trochu jinak? Zkusili jsme jich pár zahrát v jazzovém stylu, a některé vyzněly opravdu zajímavě! Naše zatím nejoblíbenější je swingová verze slovenské lidovky To ta Heľpa. Zatím je to jenom pro naši zábavu, ale třeba z toho bude za nějaký čas něco kloudného ;)

Klub HM Frýdek-Místek – říjen 2016

13. října k nám do Frýdku-Místku zavítal David Eben se svým gregoriánským chorálem Schola Gregoriana Pragensis. Vystoupili v kostele svatého Jana a Pavla a my jsme u toho samozřejmě nemohli chybět! Někteří členové klubu zprvu nebyli přesvědčení, že budou gregoriánské nápěvy pro ně to pravé. Ale nakonec si všichni odnesli nezapomenutelný zážitek!

Klub HM Frýdek-Místek - září 2016

Milí HM People, náš Frýdecko-Místecký klub se od začátku školního činí! 10. září jsme podnikli společně s Třineckým klubem HM výlet do divadla Jiřího Myrona v Ostravě, abychom se podívali na světoznámý muzikál Jesus Christ Superstar, který byl režisérem Jiřím Nekvasilem zpracován do skvělého hudebního představení.

Klub HM Frýdek-Místek – červen 2016

Dne 11. června na letní scéně Stounu ve Frýdku – Místku vystoupil známý český herec a písničkář Jiří Šmitzer. Bylo to již podruhé kdy pan Šmitzer navštívil toto město. Jiří Šmitzer je nejen známý český herec, ale působí také jako skladatel, textař a písničkář s převážně humornými písničkami. V roce 2008 vydal knižně soubor svých textů pod názvem Kanimůra ze Šardonu. Vydal již 4 svá alba. My jsme se na něj tentokrát přijeli podívat s HM Frídek Místek. Koncert se vydařil a po skončení koncertu ještě následovala afterparty Rockotéka na které se pár z nás zdrželo a užili si večer až do pozdních hodin.

Klub HM Frýdek-Místek – květen 2016

Dne 5. května 2016 jsme navštívili s Klubem HM Frýdek-Místek Zámecký koncert seskupení Colour pass Duo. Colour Pass Duo bylo založeno v roce 2006 klarinetistou a basklarinetistou Jiřím Porubiakem a klavíristou Lukášem Michlem. Na svém repertoáru pro koncertní vystoupení má Colour Bass Duo především skladby, které byly komponovány přímo pro basklarinet a klavír, ale také řadu kompozic původně určených klavíru a některému z dechových nebo smyčcových nástrojů. Akce se konala od 19.00 v Rytířském sále frýdeckého zámku. Po prohlídce zdejšího zámku jsme si užili skvělou romantickou atmosféru a neopakovatelný hudební zážitek.

Klub HM Frýdek-Místek – duben 2016

Dne 3. dubna 2016 proběhl jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek s mladými umělci pocházejících z Brazílie, Filipín a Japonska vystupujícími pod společným názvem World Youth Orchestra. Zavítal na něj i Klub HM Frýdek-Místek. Program byl sestaven z děl jako je například Symfonie z Nového světa, Raichmanův klavírní koncert nebo předehra Básník sedlák. Kromě těchto klasických děl zazněly také žertovné kousky jako např. píseň Leroye Andersona Syncopated clock, kde svou hrou na „budík“ excelovala teprve čtyřletá zpěvačka z Japonska. Koncert byl nádherným zážitkem pro všechny zúčastněné.

Klub HM Frýdek-Místek – březen 2016

Mnoho frýdecko - místeckých fanoušků stále populárnější kapely Jelen se konečně dočkalo. Tato skupina zahrála v místním klubu Stone. Na koncert se dorazili podívat i fanoušci z řad Klubu HM Frýdek - Místek. Koncert se uskutečnil v pátek 4. března ve 20.00 hodin. Jsou to dva roky, co tato zcela neznámá kapela vydala své první EP. Od té doby, má za sebou kapela stovky festivalových koncertů, vydala platinové album“ Světlo ve tmě“ a získala cenu Anděl v kategorii Objev roku. Už se dnes najde málokdo, kdo by neznal písně jako „Hvězdy nad Prahou“ nebo „A co bylo dál“. Kapela však zahrála kromě svých starších písní a zcela nové písničky připravených pro své jarní turné. Celý koncert se úspěšně vydařil a diváci si tento večer velmi užili.

Klub HM Frýdek-Místek – únor 2016

V pátek 26. 2. se v Garage music clubu uskutečnil benefiční ples organizace ADAM na podporu dětí s autismem. Celou akci moderoval Šimon Pliska, herec z divadla Stará aréna. Mezi hosty se objevili Jason P. a Tribute to Elvis, herci z mladého divadla Stará aréna, tanečnice z Dancehall shows Roots company či taneční pár M. Walach a B. Silonová, který byl letos nasazen do národního týmu latinsko-amerických tanců. Dále vystoupil Electroswing Matičního gymnázia a mladý sympatický DJ Leny. Účastníci, mezi kterými bylo i pár členů Klubu HM Frýdek-Místek si skvěle zaplesali a celý večer si velmi užili.

Klub HM Frýdek-Místek – leden 2016

Dne 23. 1. 2016 se v hudebním klubu Stoun po dvou letech v rámci turné po celé České republice uskutečnil koncert přední české kapely Vypsaná Fixa. Tato kapela vznikla v roce 1994 a hraje v sestavě členů Márdi (Michal Mareda), Mejla (Milan Kukulský), Mejn (Daniel Oravec) a Pítrs (Petr Martínek). Výraznými prvky této skupiny jsou její básnické a surrealistické texty, které píše frontman kapely Márdi. Koncert této kapely, která patří k jedné z nejlepších českých punkrockových kapel, odstartoval v 18.00 hodin. Zavítali na něj i členové z řad Klubu HM Frýdek-Místek a koncert si náramně užili.

Klub HM Frýdek-Místek – prosinec 2015

Dne 1. 12. 2015 se konala ve Frýdku-Místku cestovatelská přednáška o Kyrgystánu. Tuto přednášku si přišlo poslechnout i několik členů Klubu Hudební mládeže Frýdku-Místku. Přednášející Michal Štěpánek představil posluchačům z této země mnoha tváří, zajímavé zážitky a situace. Řeč byla o chování, způsobech myšlení, hudebních nástrojích a tradicích lidí v této zemi. Kyrgystán je zem, kde panují polopouště, rozsáhlé stepi, jezera a hornatá krajina. Povídání začalo putováním od dvou největších jezer této země, Kyrgského a Kungejského Alatau a zakončeno bylo návštěvou hlavního města.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR