Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže České Budějovice

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

NOVINKY Z KLUBU

Leden a únor v Klubu HM České Budějovice

Po delší době zdravíme všechny z města, ve kterém by chtěl žít každý! V lednu jsme společně zavítali do divadla, a to na představení Jihočeského divadla Shakespeare & Stravinskij. Šlo o dva baletní kusy: A on ji miluje... (choreografie Maged Mohamed) a Svěcení jara (choreografie Paul Julius). Bylo to poměrně nezvyklé spojení, které nás ale mile překvapilo. Výkony tanečníků byly vynikající a výstupy byly moc povedené. Pokud budete mít někdy cestu sem k nám na jih, rozhodně doporučujeme toto představení navštívit. My jsme po něm zašli ještě do kavárny, kde jsme mimo jiné diskutovali o tom, jaké pocity v nás oba balety zanechaly. V únoru jsme pro změnu zavítali na koncert seskupení 4TET. Byl to báječný zážitek, protože všichni členové 4TETu (Jiří Korn, Jiří Škorpík, Dušan Kollár, David Uličník) jsou skvělí muzikanti a zpěváci a byla to jedna velká strhující šou. Mimo tyto nahodilé kulturní akce jsme se také pravidelně scházeli, abychom si společně zamuzicírovali, a už se moc těšíme, až bude jaro a teplo, abychom s naší muzikou mohli vyrazit i ven. Mějte se krásně! Klub ČB

Klub HM České Budějovice - září a říjen 2016

Jednoho zářijového večera jsme se s klubem HM České Budějovice rozhodli navštívit naši oblíbenou čajovnu. Dlouho jsme se neviděli, a tak jsme si chtěli popovídat o svých prázdninových zážitcích, vyměnit si dojmy z cest do různých koutů světa a podělit se i o zajímavé kulturní zážitky. Nad šálkem dobrého čaje jsme se dobře bavili a došla řada i na naše oblíbené deskové hry. V říjnu jsme se společně vydali za kulturou. Navštívili jsme výstavu Roberta Vana, který je patronem kategorie fotografie ve Face2Artu. Výstava nese název Platinová kolekce a je do 31. prosince 2016 k vidění v Galerii Mariánská. Na fotografiích jsme měli možnost vidět portréty žen i mužů, akty, svět módy, různá zátiší či architektonická a pražská zákoutí. Také jsme se dozvěděli zajímavé informace o speciálním a velice drahém procesu výroby těchto fotografií na bázi platiny a paladia. Výstava nás velice zaujala, a tak jsme po její návštěvě zašli ještě do kavárny, kde jsme o ní diskutovali, a shodli jsme se, že pro nás byla velkou inspirací. Společně strávené chvíle v září i říjnu jsme si moc užili a už se těšíme, až spolu zase něco podnikneme.

Klub HM České Budějovice – červen 2016

Dne 11. června 2016 doslova zaduněl Výstavištěm V Českých Budějovicích oslňující hudební výbuch. My společně s Klubem HM České Budějovice jsme samozřejmě nemohli chybět. Přijela sem totiž uskutečnit koncert legendární německá kapela Scooter. Frontman kapely i jeho kolegové nenechali zde přítomné diváky na pochybách, že jejich energie a charisma má stále stejné grády. Večerem zněly slavné hity jako například Hyper Hyper, Maria, How much is the Fisch?, Fire, Nesaja, nebo Move your Ass. Kapela představila také ale i hity ze svého nového alba Ace. Koncert byl velmi efektivní, plný neutuchající energie a celá show byla zcela fenomenálním zážitkem.

Klub HM České Budějovice – květen 2016

Dne 1. května 2016 jsme se s Klubem HM České Budějovice zúčastnili koncertu Dalibora Jandy a skupiny Prototyp. Jako předkapela se nejdříve představila hudební skupina The Blues Connection. Zpěvák, skladatel a kytarista Dalibor Janda patřil v polovině 80. let ke hvězdám české populární hudby. Třikrát za sebou se stal Zlatým slavíkem a svým nakřáplým hlasem a písničkami s lehce zapamatovatelnými melodiemi jako například Hurikán, Kde jsi nebo Žít jako kaskadér dobýval mnohá dívčí srdce. Své zaručené hity připomněl i na tomto koncertě, který se odehrál od 20. hodin v BB Centru Gerbera. Koncert se velmi povedl a i my jsme si celou akci velmi užili.

Klub HM České Budějovice – duben 2016

V úterý 19. dubna se několik členů Klubu HM České Budějovice vydalo na výlet za přáteli z Pardubic, aby podpořili jejich vystoupení v rámci koncertu Hudební konzervatoře Pardubice. V Kulturním domě Hronovická se pořádala operní feérie. Mohli jsme si zde poslechnout ariosní výstupy z Pucciniho oper. První část byla věnována skladbám z dob jeho kompozičních začátků, zatímco druhá polovina byla zasvěcena jeho Sestře Angelice. Velký úspěch tohoto úterního představení a celého tohoto projektu byl bezesporu potvrzen závěrečným bouřlivým potleskem všech zúčastněných diváků.

Klub HM České Budějovice – březen 2016

Několik členů našeho Klubu se 29. března sešlo v Českých Budějovicích v Marty’s clubu. Konal se zde koncert zpěvačky Ivy Frühlingové s kapelou. Začátek koncertu proběhl tak, že pódium bylo celé zahalené bílou látkou. Poté se objevila Iva s kapelou a diváci mohli chvíli sledovat partii stínového divadla. Nakonec už se kapela rozehrála a diváci si mohli poslechnout písně jako Tu me manque, Latinka, Skládám, Věřím, Ou tu veux, quand tu veux nebo Alice. Občas Iva jen tak mimochodem vytáhla bublifuk a vykouzlila spršku bublinek, které spolu s perfektními světly okamžitě vytvořily neuvěřitelně poetický obraz. Koncert byl skvělým hudebním zážitkem pro všechny zúčastněné.

Klub HM České Budějovice – únor 2016

V Café Clubu Slavie se dne 13. 2. 2016 konal koncert kapely Monkey Business. Vzkaz kapely před koncertem zněl: „ Vyjedeme opět a jako vždy v plné zbroji. S vybělenými zuby a novými zlatými můstky, nastřelenými vlasy a odsátým přebytečným tukem, titanovými hlasivkami z dovozu, dokonale procvičenými stupnicemi a rytmy a navíc posíleni o dvoje prostě perfektní Hammondovy varhany. Těšte se, nic se Vám nestane!“ A jak vzkázali, tak se také stalo. Na tuto skvělou akci dorazilo i několik členů Klubu HM České Budějovice a náramně si tento koncert užili.

Klub HM České Budějovice – leden 2016

Již naposledy se po roce do České republiky vrátil slavný Orchestr Glenna Millera. Předposlední z koncertů se uskutečnil v neděli 18. ledna 2016 ve 20.00 hodin ve společenském sálu Metropol v Českých Budějovicích. I po 75 letech od založení Orchestru Glenna Millera tento soubor obohacuje svět o unikátní melodie a aranžmá. Toto uskupení je v České republice velmi populární. Především hity jako Moonlight Serenade nebo in The Mood si chodí poslechnout naživo stovky lidí, mezi kterými nechyběli tentokrát ani členové Klubu Hudební mládeže České Budějovice.

Klub HM České Budějovice – prosinec 2015

Dne 20. 12. se Klub Hudební mládeže České Budějovice zúčastnil baletu Louskáček v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Tento romantický příběh je klasickým, současným představením ruského skladatele P. I. Čajkovského. Je pohádkou vyprávějící o kouzlu Vánoc. Hlavní představitel Zdeněk Mládek ohromoval diváky excelentností a celkově celý baletní soubor podával skvělé taneční výkony. Naši mladí diváci si představení užili, odcházely plni pozitivních dojmů a mnozí z nich si jistě návštěvu tohoto představení rádi zopakují.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR