Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Brno

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Fotky  |  Kontakt


Úvod

Milí návštevníci stálí i nestálí....

Vítejte na stránkách brněnského klubu HM! Brno je veliké a dá se v něm lehce (i nelehce) skrýt.
To vypovídá o stálých (a spíše nestálých) členech klubu, které tvoří víceméně studenti vysokých škol, kteří se do Brna sjíždí z různých koutů republiky. Pomalinku se snažíme něco podnikat a znovu probouzet aktivitu klubu. Tak buďte ve střehu a včas se přidejte!

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Brno - červen 2017

Milí HM people! První dny v tomto měsíci probíhal jako každý rok festival Hudební mládeže Duhová bouře v Liberci. Letos jsme dorazili už na samotný začátek festivalu, průvod přes město a různá taneční i hudební vystoupení na náměstí. Fascinuje nás, kolik aktivit člověk může v Liberci dělat! Baví Vás tanec? Vyberte si mezi latinsko-americkými či standartními tanci, břišními tanci, streetdance, folklorními tanci… A co takové bojové umění? Není problém, zkuste třeba capoeiru, brazilské bojové, taneční a hudební umění v jednom. Hostem Duhového festivalu je i skvělá bubenická skupina Tam Tam Batucada pod vedením sambového mistra a malíře Miloše Vacíka. Moc se těšíme na jeho lekci bubnování na ateliéru! V Liberci bylo ten den opravdu rušno. My HM people jsme fotili, natáčeli, rozdávali balonky malým dětem… Pátek byl také ve znamení tance, tentokrát našeho, flashmobu. Flashmob není jen tak ledajaké vystoupení, jeho účelem je vzbudit v divákovi dojem, že se tanečníci vlastně vůbec neznají a náhodou se dali do tance. Proto se tančí v ulicích, na náměstích a dalších místech ve městě. Tanečníci se rozptýlí mezi kolemjdoucí a když začne hrát hudba, shromáždí se a tančí! Každý rok je to skvělá zábava, jen je nás většinou pomálu. Přitom není vůbec složité se přidat! Stačí se jen naučit choreografii podle videí na facebooku a na youtube! :-) Sobotní den byl ve znamení příprav na nedělní Duhové ZOO. Tiskli jsme mapy s označenými stanovišti, omalovánky pro děti, sháněli jsme razítka a pastelky… Stanovišť bylo hned několik. Na jednom děti malovaly, na jiném zase zpívaly, nebo tančily jako plameňáci. Nás to bavilo! Snad i ty děti.

Od 10. do 25. června byla u nás v Brně k vidění čtvrtý ročník fotografického festivalu F! s názvem TERITORIA TVÁŘE. K videní bylo asi 200 nejslavnějších fotografií z doby americké hospodářské krize. Výstavu doplňovaly i různé přednášky a workshopy s fotografy. “Lidská tvář je zvláštní zakřivenou plochou, do které se postupem času zapisují jak hnutí „zevnitř“, tak proměny okolního světa – prostředí, ve kterém se pohybujeme, na které se díváme, kterému čelíme. V tomto smyslu může být podnětné přistoupit k lidské tváři jako k jistému typu území, rozkládajícímu se na podloží lebky. Její zvrásněný povrch je přitom součástí specifické topografie, která bývá často dále předmětem uměleckého zkoumání. …” (Lucie L. Fišerová)

Vrcholem měsíce byl koncert šesti mladých zpěváků s názvem Já půjdu dál, který produkovala naše kamarádka Martinka Náhlíková. (My jí pomáhali s přípravou na místě.) Tu hvězdnou šestici spolužáků z konzervatoře tvoří: Andrea Hauer, Denisa Šubrtová, Jan Fanta, Martin Holec, Pavel Klimenda a Richard Pekárek. Jejich výkony naprosto překonaly naše očekávání! Slyšeli jsme od každého žánru trochu, muzikálové, popové i jazzové písně, české i zahraniční. Zpěváky doprovázel živý orchestr. Každá píseň se zpívala v jiném obsazení, některé byly sólové, jiné třeba duety, některé zpívali všichni… a každá z nich měla také své vlastní nasvícení a choreografii. Taneční výkony byly stejně dobré jako ty pěvecké. Děkujem, že jsme tam mohli být, a přijeme hodně štěstí do budoucna!!

Klub HM Brno - květen 2017

Milí HM people! Tento měsíc jsme s klubem dvakrát navštívili kino. Zhlédli jsme nový film Masaryk, od režiséra Julia Ševčíka. Byli jsme z něj upřímně nadšení. Líbila se nám autentická atmosféra filmu, hudba... Na mě skoro nepůsobil jako český film, jednak se v něm mluví většinu času anglicky i různými jinými jazyky, takže klobouk dolů našim hercům, ale i díky různým dalším faktorům by Masaryk určitě vedle mnohých světových snímků nezapadl. Lokace, kde se film natáčel, jsou dovedené do dokonalosti. A v neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout výkon Karla Rodena v hlavní roli. Takže Masaryka vřele doporučujeme, jen hrozí, že si budete připadat jako neznalci historie, z vlastní zkušenosti…

Druhým kinematickým zážitkem byl přímý přenos Růžového kavalíra z Metropolitní opery. Byli jsem už na několika takových přenosech a vždy na nás opera udělala velký dojem. Tato nás zpočátku svou délkou trochu vyděsila, ale nakonec děj rychle ubíhal, navíc přestávky mezi dějstvími jsou vyplněné rozhovory s pěvci a organizačním týmem, nebo ukázkami z oper příští sezóny. Tvůrce opery je skladatel Richard Strauss, je popisována jako komická opera, mně přišlo, že některé momenty jsou spíše tragické. Zajímavost je tzv. “kalhotová role”, tedy že žena hraje mladého chlapce. My měli štěstí na skvělé obsazení, mladíka zpívala Elīna Garanča a jednu z hlavních postav úžasná Renée Fleming, pro kterou to byl vůbec poslední výstup v roli Maršálky. Der Rosenkavalier byla poslední opera sezóny, už teď se těšíme na další.

Naposledy jsem o našem klarinetovém souboru psala ve spojení se zlomenou rukou basáka, tentokrát jsem byla já ta šikovná a narazila si palec. Přesto jsme úspěšně odehráli tři koncerty, dva byly absolventské dvou členů ze souboru a ten poslední v rámci dne hudebních škol. Momentálně hrajeme hlavně jazzové věci, Růžového pantera a jazzovou úpravu Dvořákovy Humoresky a When I´m sixty four od Beatles.

Posledním, ale bezkonkurenčně nejsilnějším, zážitkem měsíce je Janáčkova opera Káťa Kabanová,o které jsme psala už před několika měsíci. Velmi nás tehdy oslovila a podařilo se nám sehnat lístky na jedno z přidaných představení! Tato inscenace je naprosto úchvatná díky originálnímu pojetí scény, podium totiž pokrývá vrstva vody. (Příběh se odehrává ve vesničce na břehu Volhy.) Zemi nebo třeba podlahu pokoje představovalo několik dřevěných desek, které přestavovali mladé tanečnice, choreografie byly velmi symbolické a efektní, a to je vlastně vše, nic víc ani nebylo potřeba, zbytek dotvářely odrazy světla na vodní hladině. I pěvecké výkony byly velmi kvalitní, hlavně sopranistky Pavly Vykopalové, která představuje hlavní hrdinku. Za svou roli získala v letošním roce Ocenění Thalie za mimořádný jevištní výkon. Jsme moc rádi, že jsme na Káťu šli podruhé, užili jsme si ji ještě o něco víc než v říjnu!

Klub HM Brno - duben 2017

Milí HM people! Začátek měsíce byl ve znamení dokumentárního festivalu Jeden svět, letos s podtitulem Umění spolupráce. Každý rok na něj s klubem chodíme a snažíme se zhlédnout co nejvíce filmů. Letos jsme přemýšleli, že se zapojíme do organizace, ale nějak jsme to propásli. Každopádně plánujeme zapojit se do projektu Promítej i ty. Podmínkou je jen sehnat nějaké veřejné místo a pozvat více lidí, aby nám zaslali některý z výherních dokumentů z minulých let.

Hlavní náplní dubna byl ale samozřejmě “náš” HM divadelní festival Prkna v Hradci Králové. Přípravy na něj byly poměrně náročné pro oba soubory z Hudební mládeže, jeden (ve kterém jsem hrála já) musel sehnat moře rekvizit a ten druhý zase dva záskoky, jeden z nich dokonce za hlavní roli. Myslíme, že se festival letos opravdu povedl. Každé představení bylo jiné a originální. Zhlédli jsme hru, která poukazuje na nesmyslnost reklam, komedii o nalezené mumii v jedné vesnické hospodě, velmi efektní zpracování muzikálu Drákula, i zcela improvizovanou hru o nevydařeném rande, do které se zapojili i diváci. Novinkou pro nás bylo tzv. bytové divadlo o setkání Johna Lennona a Paula McCartneyho. Festival se odehrává v Divadle Drak, které pro nás každý rok hraje jednu ze svých inscenací. Letos jsme měli to štěstí vidět Černošskou pohádku, kouzelný příběh z Afriky, který měl premiéru v roce 1999! V pohádce hrají tři herci: Jan Popela, Pavel Černík a Jiří Vyšohlíd, který je autorem příběhu i hudby, také jedním z našich letošních porotců a držitelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovské dílo v oboru loutkoherectví stejně jako naše druhá porotkyně Blanka Josephová-Luňáková. Hodnocení poroty bylo podle nás velmi přínosné a spravedlivé. Hlavní cenu letos vyhrálo představení Pastelky se do nosu nevejdou o imaginárních kamarádech inspirované knihou Roberta Fulghuma Vše, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce. Moc jim to přejeme!

Poslední akcí tento měsíc byl Mezinárodní den tance, který probíhá po celé České republice. Choreografie se tancovala na píseň Just Dance od skupiny Mydy Rabycad, jejím autorem je baletní mistr a choreograf Národního divadla Jan Kodet. Popravdě nám trvalo docela dlouho, než jsme se ji naučili, ale moc jsme si to užili!

Klub HM Brno - únor 2017

Milí HM people! Na to jak je únor krátký měsíc, kulturních akcí se do něj vejde poměrně hodně. Jeden den jsme dokonce byli nuceni si vybrat mezi plesem a koncertem Adama Plachetky. Tedy, pokud se dá maturitní ples naší oktávy považovat za kulturní akci. Řekla bych, že ano. Přesto se trochu stydím za svou volbu, raději jsem šla do noci tancovat, než abych poslouchala kvalitní hudbu. Co mě ale mrzelo o něco víc byl fakt, že jsem na Zimní filmovou školu HM přijela o den později. Hlavně jsem přišla o vymýšlení scénářů. Druhý den jsem ale dorazila tak akorát na konec filmového kvízu a mohla jsem se hned se svojí skupinou pustit do natáčení. Filmovka byla opět nezapomenutelná, přijel nám udělat přednášku profesionální tvůrce filmových efektů, zhlédli jsme několik snímků, bavilo nás natáčení i účast na střihu, večer nechyběla diskotéka v kostýmech filmových padouchů.

Po tomto skvělém víkendu jsme ještě pár dní zůstali v Praze, abychom mohli 15. února jít na představení Na miskách vah v divadle Rokoko. Rokoko a ABC spolu spolupracují, takže není divu, že v tomto představení účinkovali stejní herci jako v představení Želary, které jsem chválila minulý měsíc. A ani tentokrát to nebude jinak. Je zajímavé, že ve většině představení se dnes naráží na věci související s nacismem, Německem, holocaustem, odsunem Němců atd. I Na miskách vah pojednává o této problematice, o výslechu, který provádí Američané po poražení nacistického Německa, o hledání lidí, kteří spolupracovali s nacisty. Sílu tomuto představení dodal fakt, že bylo založené na skutečných událostech. Hlavní dějová linka patří Wilhelmu Furtwänglerovi, jednomu z nejslavnějších německých dirigentů 20. století. Jeho případ je poměrně komplikovaný, k nacistickému režimu se nikdy vědomě nehlásil, dokonce pomohl utéct některým německým Židům, přesto ale zůstal, aby nepřišel o místo a dělal Německu tu nejlepší reklamu. Představení vlastně nemělo žádné rozhřešení, každý si mohl nad tím přemýšlet a dojít ke svému vlastnímu závěru, to jsme ocenili.

O dva dny později následovala poslední akce a to výlet do Liberce na maturitní ples jednoho kamaráda z Hudební mládeže! Takže jsme tento měsíc byli docela tanečně vytížení, jeden ples, filmová diskotéka, druhý ples… Na tom Libereckém byla nečekaně velmi kvalitní jazzová kapela, takže náš taneční hlouček vydržel na parketě až do posledních chvil.

Klub HM Brno - leden 2017

Milí HM people! Tento měsíc by se dal nazvat “Měsícem divadel”. Tři představení jsme zhlédli a jedno sami připravovali. Prvním z nich byl balet v Národním divadle v Praze, Louskáček od Petra Zuzky. Další z představení, s názvem Želary, podle slavné stejnojmenné knihy od Květy Legátové, jsme viděli s naším školním divadelním klubem. Popravdě to bylo jedno z nejlepších, na kterém jsem kdy byla. Líbily se mi herecké výkony, scéna i hudba. A rozhodně se chystám knížku přečíst i se podívat na její zfilmování. Posledním a o nic méně skvělým zážitkem bylo představení Mnoho povyku pro nic podle Shakespeara v Divadle v Dlouhé, na kterém jsem byla s rodinou. Po dlouhé době jsem se v divadle nahlas smála. Herecké obsazení bylo naprosto přesné, jednu z hlavních rolí hrál Jan Vondráček, dlouholetý člen divadla, viděla jsem ho už v několika hrách a vždy byl skvělý! Dalšími vystupujícími herci byli například Miroslav Hanuš, Marek Němec, Jan Meduna, Filip Cíl, dále nestárnoucí Klára Sedláčková-Oltová a jednu z hlavních ženských postav měla hrát Helena Dvořáková, která nemohla vystupovat a byla zastoupena Evou Hacurovou, ta roli dodala zas trochu jinou podobu, jak řekla mamka. (Ona totiž představení viděla s Hudební mládeží s Helenou Dvořákovou. Tak vzrušeně o něm mluvila a tak často ho připomínala, že se táta rozhodl ji umlčet a koupit k Vánocům lístky.) Jak už jsem řekla, každý herec přesně pasoval na svou roli, scéna krásně ladila k příběhu, který byl zasazen do přítomnosti, do moderní doby. Podle mého názoru toto pojetí původní Shakespearově hře vůbec neublížilo (což mě samotnou překvapuje, protože moderní úpravy klasických dramat, zvláště těch Shakespearových, jsou mi většinou proti srsti), naopak ji přiblížilo dnešní generaci a ukázalo, jak ji asi vnímali lidé v jeho době a že je to skutečně nadčasové dílo, které rozesměje celý divadelní sál.

No a nakonec je asi jasné, o jaké vlastní divadlo se jedná: ano, stále pracujeme na West Side Story na školní akademii.

Klub HM Brno - prosinec 2016

Milí HM people! Prosinec je snad nejnáročnější měsíc v roce, nejen kvůli zběsilému shánění dárků, ale také po stránce umělecké. V tento čas je totiž řada na nás, abychom něco předvedli. Všichni rodiče se těší, až nás uslyší skřípat na housle, nebo zpívat koledy u vánočního stromku na náměstí… Já se těmto dojemným chvílím letos vyhnula, avšak ne vlastním přičiněním. Náš basák z klarinetového souboru si asi tři dny před koncertem zlomil prst. Bohužel už se nedalo nic dělat, za den nešlo sehnat náhradu. Nepřítomnost na vánočním koncertě si ale vynahradíme už za pár dní na třídní přehrávce.

Na naší škole se letos pořádal takzvaný Shakespeare´s day k výročí úmrtí Williama Shakespeara. Jeho dobu a osobnost se snažil přiblížit každý předmět. Například matematika v době renesance, renesanční tance v rámci tělesné výchovy… Já se na poslední chvíli přihlásila do divadelního semináře, na muzikál West Side Story, jehož příběh je inspirovaný snad nejslavnějším dramatem o nešťastné lásce, Romeem a Julií. Vybrali jsme několik scén a písní, které nacvičíme. Celý náš tým byl rozdělen na několik sekcí, hudební sekce, sólisti a taneční sekce, sbory. Nečekala jsem, že to bude tak náročné. Za celý den se nám podařily nacvičit jen dvě choreografie! Původně bylo v plánu nacvičené představení ještě ten den natočit, což se samozřejmě nestihlo. Vypadá to ale, že bude k vidění na jarní akademii, pokud se nám ho do té doby podaří dodělat. Uvidíme, ještě nás čeká spoustu práce.

V neposlední řadě chci zmínit ještě jeden skvělý zážitek. bylo jím představení K-PAX - Svět podle Prota v brněnské hvězdárně! Původně knižní trilogie od Gena Brewera byla zfilmována režisérem Iaina Softley v roce 2001 v hlavní roli se skvělým Kevinem Spacey. Po velkém úspěchu se spisovatel rozhodl ztvárnit tento příběh i na divadelní scéně. Nechci nic prozrazovat, jen asi to že Prot, hlavní postava, o sobě tvrdí, že je z jiné planety. Hvězdárna je tedy ideální místo na provedení představení, K-PAX tak získal úplně jiný rozměr. :)

Klub HM Brno - listopad 2016

Milí HM people! První kulturní událostí tohoto měsíce byl koncert skvělého multiinstrumentalisty, zpěváka a skladatele izraelského původu Adama Bena Ezry 2. listopadu. Adam začal hrát už v pěti letech na housle, v devíti připojil kytaru, o něco později elektrickou kytaru a nakonec skončil u kontrabasu. Ovládá však i hru na piano, klarinet, flétnu, různé bicí nástroje.. Je známý pro své experimenty s nástroji a využití moderní techniky a nahrávání. Je neuvěřitelné, s jakou lehkostí dokáže tento charismatický umělec hrát na tak obrovský nástroj a k tomu ještě zpívat a bubnovat.. Slibnou kariéru mu pomohly odstartovat tisíce zhlédnutí a kladných ohlasů na YouTube. Jeho repertoár zahrnuje velké množství stylů od coverů popové nebo rockové hudby, přes vážnou hudbu, židovské melodie až po jeho vlastní instrumentální i vokální písně. Ezrův koncert byl opravdu nezapomenutelný zážitek!!

Hned za deset dní nás čekal další koncert, tentokrát se jednalo o kapelu Circus Problem. Název vůbec není zavádějící, tato skupina mladých muzikantů jsou tak trochu klauni, jak je vidět na obrázku. Ale v dobrém slova smyslu, jejich projev překypoval energií a humorem, písně jsou velmi hravé a živé. Charakterizovat jejich hudbu není nic lehkého, ale přesto se o to pokusím: představte si jakoukoli píseň předělanou do zvláštního spojení dechovky a techna a pokud možno úplně v jiné tónině a asi třikrát rychleji. Jejich tvorba ale zahrnuje i vlastní písně. Přestože podle popisu jejich styl zní poněkud zvláštně, rozhodně Vás nebudou nudit a nezvládnete jen sedět a nehybně naslouchat!

Poslední akcí tento měsíc byla Noc divadel. Je jednou z částí mezinárodního projektu European Theatre Night (dalšími jsou třeba Muzejní noc nebo Noc literatury). V České republice se uskutečnila už čtvrtým rokem a to hned v několika městech. Tato Noc připadá ve všech státech vždy na třetí sobotu v listopadu, letos to vyšlo na 19.11. Jde o jedinečný zážitek, skoro zadarmo můžete navštívit, jaká divadla chcete, dokonce existuje možnost podívat se i do zákulisí, nebo pohovořit se slavnými herci…Už se těšíme na další ročník.

Klub HM Brno - říjen 2016

Milí HM people!

Jak jsem již naznačila minulý měsíc, v říjnu jsme si Janáčka užili dosyta na festivalu Janáček Brno 2016 probíhajícího od 7. do 18. října. V rámci tohoto festivalu jsme s klubem navštívili dvě akce. Jako první jsme 14. října zhlédli Janáčkovu operu Káťa Kabanová v režii světoznámého kanadského režiséra Roberta Carsena. Tato opera měla světovou premiéru právě na našem festivalu, přestože byla původně napsána pro vlámskou operu. Inscenace je naprosto unikátní. Celé jeviště totiž pokrývá několikacentimetrová vrstva vody, která znázorňuje ruskou řeku Volhu, na jejímž břehu bydlí hlavní hrdinka. Během představení bylo použito jen minimum rekvizit, scénu utvářela voda, pár dřevěných lávek a odrazy světla na vodní hladině. Toto pojetí nám přišlo velmi originální a efektní. Druhou akcí byl klavírní koncert našeho skvělého klavíristy Iva Kahánka 14. října. Zazněl soubor čtyř skladeb Po zarostlém chodníčku od koho jiného než od Janáčka a následně 15 maďarských rolnických písní Bély Bartóka. Kahánkově přednesu nechyběla lehkost a profesionalita.

Klub HM Brno – září 2016

Milí HM people! V září náš brněnský klub navštěvoval opravdu jeden umělecký zážitek za druhým. Nemohli jsme chybět na zahajovacím koncertě 61. sezony Filharmonie Brno, který se konal v neděli 18. září. Jako úvodní skladba zde zazněla pod taktovkou brněnského rodáka dirigenta Jakuba Hrůši Janáčkova Žárlivost. Není divu, hudební skladatel Leoš Janáček je totiž s tímto městem úzce spjat. Skladba Žárlivost má pouze šest minut, umělec ji napsal jako předpokládaný úvod k opeře Její pastorkyňa. (Ostatně, Janáčka si ještě užijeme v říjnu v rámci festivalu Janáček Brno 2016.) Dalším kulturním zážitkem bylo představení v divadle Husa na provázku s názvem Ze života hmyzu - Óh! Jaká podívaná! na motivy groteskní alegorické hry bratří Čapků. Velmi se nám líbilo herecké provedení, styl humoru, výtvarné i hudební zpracování. Poslední ale rozhodně ne méně skvělou akcí byl koncert kapely The Tap Tap 25. září v Mahenově divadle. Byla tam vskutku hlava na hlavě! Sál sálal energií celý večer. A zazněla i skvělá a asi nejznámější písnička Řiditel autobusu. Určitě doporučujeme na tuto hudební skupinu velmi nadaných muzikantů někdy vyrazit! :)

Klub HM Brno – červen 2016

V červnu jsme v Klubu HM Brno navštívili Festival španělské kultury Ibérica, který se konal od 28. června do 3. července 2016. Festival odstartoval gastronomickou přehlídkou přímo v ulicích Brna. Skvělé jídlo bylo okořeněno jak jinak než hudbou a tancem. O dva dny později byla tato přehlídka přesunuta na hrad Špilberk. Zde se představila španělská hudebně taneční skupina Puerto Flamenco, dále Action Painting malíře Patricia Hidalga a vystoupení předního flamencového kytaristy Eduarda Trassierry. Návštěva festivalu pro nás byla příjemným a obohacujícím kulturním zážitkem.

Klub HM Brno – květen 2016

V květnu jsme se sešli spolu se staršími členy Klubu Hudební mládeže Brno v Malé Americe v Brně. Konal se zde od 20. – 22. 5. první ročník balkánského festivalu Balkán Fest. Tento festival byl určen především milovníkům lidové, alternativní a především balkánské hudby. Mimo to byl ale věnován také balkánským pokrmům a vínu. Na této akci panovala neobvyklá a neopakovatelná atmosféra. Festival byl přehlídkou balkánských zážitků a zábavy spojený s prezentací balkánských pokrmů a vín, typických právě pro tuto oblast. Byly zde představeny balkánské restaurace a hudební skupiny. Akce se nám velmi líbila a už nyní se těšíme se na její další ročník.

Klub HM Brno – duben 2016

Parádní jízda muzikou podle hesla „co interpret-to jiný styl“ začala v neděli 10. dubna v divadle Husa na provázku, kde se představili dva české špičkové hudební soubory. Večer otevřelo Trio Malina – Liška – Nejtek posílené hostujícím bubeníkem Kamilem Slezákem, se kterým také natočilo svůj loňský debut Fragile Bliss. Hudba této skupiny je velmi průzračná, melodická, vstřícná, někdy zavádí k latině, orientu až k písním Toma Waitse. Tuto akustickou kapelu poté vystřídal na podiu Organic Quartet. V posledních letech se Jazz Fest Brno propracoval k jedné z nejvýznamnějších přehlídek tohoto žánru v Čechách. Na letošní Jazz Fest se přijelo podívat i několik členů Klubu HM Brno.

Klub HM Brno – březen 2016

Brněnský Klub Hudební mládeže měl 26. března možnost prožít neobyčejný kulturní zážitek. V Janáčkově divadle se konalo představení Shen Yun Performing. Toto představení vypovídá o tom, že svět byl kdysi nádherný a plný zázraků, jako kdyby vše na zemi žilo v souladu s nebesy. Mohli jste to spatřit v umění, cítit ve vzduchu a slyšet v úderech bubnů. Taková byla země hrdinů, mudrců, draků a fénixů, císařů a nesmrtelných. Dnes ji známe jako Čínu, ale kdysi se jí říkalo „Říše středu“ anebo „Božská země“. Naši členové měli možnost se na chvíli vrátit v čase a poznat tento ztracený svět. Shen Yum Arts byl založen v New Yorku a je propojením hudby a klasického čínského tance. Toto představení za doprovodu digitálních projekcí a orchestru bylo okouzlujícím a povznášejícím zážitkem.

Klub HM Brno – únor 2016

Dne 20. 2. 2016 členové Klubu Hudební mládeže Brno navštívili český muzikálový hit Děti Ráje. Toto představení je nyní uváděno v brněnské Laser show Hall v novém nastudování. Děti Ráje jsou muzikálem, kde hlavní roli hrají písničky Michala Davida, Zdeňka Bartáka, Františka Janečka a skupiny Kroky. Autorem a producentem muzikálu je Sagvan Tofi, který zároveň ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Příběh vypráví o partě maturantů, kteří svůj volný čas tráví na diskotékách. Těm kralují DJ Tom a DJ Stanley. Studentskému kolektivu se ale vymyká romantik Michal, který rád skládá písně a je terčem posměchu. Michalovu lásku ke spolužačce Evě překazí intriky její kamarádky. Po dvaceti letech se Eva znovu setkává se svou první láskou Michalem a příběh lásky se vrací v podobě sblížení její dcery Báry a Michalova syna Mickeyho. Toto představení plné energií nabitých písniček, bylo trochu jiné než původní pražské, ale i tak si z něj naši členové odnesli nevšední zážitek.

Klub HM Brno – leden 2016

Dne 26. 1. 2016 se v Brně uskutečnil koncert Malina Brothers. Sdružení Malina Brothers, tedy bandžista Luboš (Druhá Tráva), houslista Pepa (Monogram) a jejich dobrý kamarád muzikant Pavel Peroutka jsou známí z našich předních folkových a country kapel. Kapela představila v rámci Zimní Tour 2016 své nové album Malina Brothers & Charlie Mc Coy. Celá akce se odehrála v 19.00 hodin v Líšeňském Dělňáku. Tohoto folkového koncertu se zúčastnilo i několik členů Klubu Hudební mládeže Brno a celý večer si skvěle užili.

Klub HM Brno – prosinec 2015

10. 12. 2015 se v Brně uskutečnila Rockfield Tour oblíbené přední české kapely Chinaski. Tento koncert byl jedním z dalších vystoupení tohoto turné, které odstartovalo v Praze 1. 12. 2015. Akce se konala od 19. 30. hod v brněnské Hale Rondo. Tato přední česká kapela v čele s Michalem Malátným se již dlouhou dobu drží na předních příčkách české hudební scény. Kapela kromě řady svých osvědčených slavných hitů představila i nové songy ze své nové desky Rockfield. Koncert navštívilo i několik členů Klubu Hudební mládeže Brno a celou akci si velmi užili. Tento živý koncert byl silným zážitkem a není divu, že fanoušci ho v průběhu celého večera náležitě odměňovali bouřlivým potleskem.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR