Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Klub Hudební mládeže Boskovice

Úvod  |  Kalendář akcí  |  Klubovna  |  Kontakt


Úvod

"Příroda nám dala iluze jako náhradu za to, co nejsme, a smysl pro humor jako náhradu za to, co jsme."
Sebestian Roch Chamfort

NOVINKY Z KLUBU

Klub HM Boskovice – červen 2016

Dne 29. června členové Klubu HM Boskovice společně navštívili koncert jednoho z našich nejznámějších písničkářů a kytaristů Jarka Nohavici. Tento téměř dvouhodinový sólový recitál se odehrál bez přestávky a to ve zdejším Letním kině. Zpěvák připravil program sestavený jednak ze starých osvědčených hitů, tak z nových skladeb z aktuálně připravovaného nového alba. Celý koncert Jarka doprovázel na akordeon a piano vynikající varšavský muzikant Robert Kusmierski. Koncert se velmi povedl a přítomní diváci ho náležitě odměnili bouřlivým závěrečným potleskem.

Klub HM Boskovice – květen 2016

Dne 21. května jsme se s Klubem Hudební mládeže Boskovice vydali na dobytí Boskovického hradu. Pořadatelem byl klub historického šermu YMCA Brno Baštýři. Akce byla určená hlavně pro děti, ale užili si ji jak mladší, tak starší. Hrad zde doslova ožil barvami středověku. Procházely se zde krásné dámy, rytíři ve svých zbrojích, šermíři a baštýři. Mimo jiné se zde konal rytířský turnaj na koních a byly zde hrány humorné šermířské pohádky, příběhy a různá vystoupení. Zhlédli jsme zde dokonce šermířský muzikál „Zlatka pro knížete“ . Probíhala zde škola šermu, střelba z luku a kuše a žoldnéřské ležení. Celá akce byla velkolepá a velmi se povedla. Počasí nám přálo a všichni zúčastnění si zde užili příjemný den plný zábavy.

Klub HM Boskovice – duben 2016

Hudební kapela Citron a Láďou Křížkem a Tanjou pořádá letos na jaře další svoje turné s názvem „Rebelie rebelů Radegast tour 2016“. Jejich jižní podzimní turné se velmi vydařilo a naprostá většina byla beznadějně vyprodána. Pro velký úspěch a vřelé reakce fanoušků se Citron rozhodl zopakovat své metalové tažení a navštívit další desítku měst naší republiky. Ve čtvrtek 21. 4. 2016 navštívil i město Boskovice. Na tento koncert se vydala i Hudební mládež v zastoupení několika jejích boskovických členů Klubu HM. Citron představil další set zbrusu nových písní. Koncert, jehož scéna byla plná videoanimací a světelných efektů, se velmi vydařil.

Klub HM Boskovice – březen 2016

Na skleněné louce v Boskovicích se 22. března od 19.00 hodin sešly tři folk-pop-country hudební kapely. A to kapela Mosskin , Kakao a Prune. Prune (dříve pod pracovním názvem Luu) je folk-pop-country brněnský projekt Lucie Krpalové (dříve zpěvačka a tamburína v kapele Lav-Lav). Prune momentálně končí první studiovou desku v aranžích M. Kyšperského a se spoustou hostů. Dočasně se k Prune připojil Christoffer Strandh a k obsazení kytara a zpěv, přidal ještě basu a trubku. Na koncert těchto tři kapel se dorazili podívat i boskovičtí členové místního Klubu HM.

Klub HM Boskovice – únor 2016

Členové Klubu Hudební mládeže Boskovice se dne 27. února 2016 zúčastnili akustického folkového koncertu Lucie Redlové. Tato zpěvačka působila dlouho coby hráčka na mandolínu v kapele Docuku, kde začínala. O několik let později vydala dvě sólové desky „První, poslední“ a „Křižovatka“. Poté spolupracovala s muzikantkami Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou na projektu MDŽ. V současné době vystupuje nejvíce sólově a chystá třetí desku. Její koncert byl pro naše členy příjemným odpočinkovým večerem.

Klub HM Boskovice – leden 2016

V neděli 3. 1. 2016 se ve městě Boskovice uskutečnil slavnostní novoroční koncert s přípitkem. Koncert se odehrál v 19.00 hodin v boskovickém skleníku. Moravské klavírní trio ve spolupráci s renomovanými hosty a operními sólisty zde odehrálo svůj hudební program. Tento večer byl bohatě laděn v rytmu slavných světových árií a duetů z oper a operet. Koncert byl příjemným potěšením, pro všechny generace zúčastněných diváků včetně několika členů Klubu Hudební mládeže Boskovice. Ti se spolu s dalšími diváky účastnili tohoto večera a za doprovodu řady krásných melodií si přišli připít na nový rok.

Klub HM Boskovice – prosinec 2015

Dne 12. 12. 2014 v 18.00 se na Masarykově náměstí v Boskovicích a řadě dalších míst ČR konala mimořádná adventní akce. Město Boskovice se připojilo k projektu „Česko zpívá Koledy“ . Z řad zúčastněných nemohli chybět samozřejmě i členové z Klubu Hudební mládeže Boskovice. Náměstím se ozývaly koledy jako „Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán“ nebo „Půjdem spolu do Betléma“. Spolu s účinkujícími si ve stejném čase vánoční koledy mohl zpívat celý český národ díky Českému rozhlasu. Zpívání koled bylo zakončeno vánoční písní „Vánoce, Vánoce přicházejí“.Chceš se stát členem Hudební mládeže? Stačí vyplnit přihlášku


Za aktuálnost klubových stránek odpovídá klub HM.
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR